Napisz do nas:  biuro@miecznikowscy.pl   Zadzwoń: +48 508 107 157

Kamieniarstwo Zakroczym

Jesteśmy Miecznikowscy. Nasz zakład kamieniarski - Miecznikowscy Kamień Naturalny i Sztuczny, powstał w 1987 roku w Warszawie. Wykonujemy wszelkie usługi kamieniarskie nieprzerwanie do chwili obecnej. 

Specjalizujemy się w produkcji nagrobków granitowych. Pomniki i nagrobki Zakroczym zamawia u nas coraz częściej. W większości są one wykonywane właśnie z granitu. To najpowszechniejszy i najtwardszy materiał na nagrobki. Granit jest niezwykle wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania i pęknięcia. 

Warunki atmosferyczne panujące w naszym kraju, nie są najkorzystniejsze dla nagrobków, ale te wykonane z granitu wytrzymują: 

 • ulewne deszcze,
 • mrozy, 
 • upały, 
 • zmienność temperatury
 • czy grad. 

Dodatkowym atutem tego kamienia jest jego różnorodność. Przyjmuje barwy od czerni czy szarości, po butelkową zieleń, granat i czerwień. Oprócz kolorów granit ma też wiele struktur, które poszerzają dobór tego idealnego.

Pomniki i nagrobki. Zakroczym ma wybór

Jeżeli przeżywacie Państwo śmierć bliskiej osoby, postaramy się aby wykonanie odpowiedniego nagrobka przebiegło jak najsprawniej i z poszanowaniem Państwa żałoby. Postaramy się Wam pomóc w wyborze odpowiedniego wzoru, materiału, dodatków. 

Nagrobki pojedyncze (bo właśnie takie ze względu na brak miejsca na komunalnych cmentarzach, a także koszt) są najczęściej zamawiane w naszej firmie. Mamy szeroki asortyment gotowych wzorów. Wszystkie z możliwością indywidualnej personalizacji. Wykonujemy też nagrobki pod Państwa specjalne zamówienie i według projektu. 

Ponieważ wiele osób ma problem z wyobraźnią przestrzenną, zanim zajmiemy się wykonaniem produktu, przygotujemy wizualizacje. Po kolei omawiamy poszczególne elementy projektu (od bryły po drobne detale), a następnie oglądamy w realnych wymiarach na naszej wystawie. Dzięki temu możecie Państwo ocenić wzajemne wielkości i proporcje, a także dobrać kolor i odcień granitowego materiału.

Wykonujemy również projekty tablic wraz z napisami i innymi planowanymi tam dodatkami. Klienci bardzo cenią sobie nasze rady dzięki, którym udaje się uniknąć niepotrzebnego chaosu i zrealizować projekt zgodnie z oczekiwaniami.

Nagrobki urnowe. Zakroczym coraz częściej stawia na kremację

Pomniki urnowe oraz nagrobki urnowe w Zakroczymiu nie są już niczym nowym. Jako firma Miecznikowscy, projektujemy i wykonujemy je w ścisłym porozumieniu z Państwem. Ważne są (podczas ustaleń), obowiązujące w obrębie nekropolii restrykcje, dotyczące rozmiaru nagrobka i elementów mu towarzyszących. 

Pomniki wykonujemy z kamieni naturalnych. Państwa natomiast zachęcamy do zapoznania się z dotychczasowymi realizacjami naszego zakładu kamieniarskiego.

Wykonujemy nagrobki w kwaterach urnowych oraz tablice do kolumbariów w następujących wersjach:

 • ziemne pojedyncze,
 • ziemne rodzinne (dwumiejscowe), 
 • murowane pojedyncze, 
 • murowane rodzinne (dwumiejscowe), 
 • katakumby – pomieszczenie podziemne posiadające nisze,

kolumbarium – miejsce naziemne posiadające nisze, przeznaczone do pochowania szczątków lub prochów w urnie. 

Zaprojektowane przez nas pomniki urnowe, mimo niewielkich rozmiarów, są prawdziwymi dziełami sztuki. Wymiary jakie mają nagrobki nowoczesne są ustalane indywidualnie, a ich bryła zależy np. od ilości napisów jakie mają być na nich zamieszczone. 

W ofercie posiadamy różne rodzaje urn: 

 • ceramiczne,
 • drewniane, 
 • kamienne (granitowe i marmurowe), 
 • metalowe i mosiężne, 
 • szklane, etc. 

Wszystkie wykonane z wysokiej jakości surowca.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą na nagrobki. Zakroczym nie będzie żałować swego wyboru. 

ZAPRASZAMY

DO KONTAKTU TELEFONICZNEGO, MAILOWEGO ORAZ OSOBISTEGO PO UPRZEDNIM UMÓWIENIU SIĘ W SIEDZIBIE FIRMY PRZY UL. ARKUSZOWEJ 136

Kontakt z nami

Nagrobki granitowe Warszawa – Zakład Kamieniarski Miecznikowscy

ul. Arkuszowa 136
01-934 Warszawa

  biuro@miecznikowscy.pl

  508 107 157

 22 835 43 57

 501 162 112

© wszystkie prawa zastrzeżone

Zadzwoń: 508 107 157 Zadzwoń do nas