Napisz do nas:  biuro@miecznikowscy.pl   Zadzwoń: +48 508 107 157

Zakład Kamieniarski w Warszawie - Miecznikowscy

Kamieniarstwo Zakroczym

To co po nas zostanie po śmierci, to pomnik na cmentarzu a także pamięć naszych najbliższych. Możliwe również to, co zrobiliśmy za istnienia: wynalazek, jaki zrewolucjonizował świat nauki, bądź dzieło, które podbiło serca milionów na całej Ziemi. Dlatego więc warto teraz za życia dopilnować to, by nagrobek, który będzie nas upamiętniał, sprawiał to w godny sposób przez długie lata. Materiały, z jakich budowane są płyt cmentarne, robione są z różnych materiałów. Podstawowy ich podział, obejmuje kamienie pochodzenia naturalnego a także coś, co przypomina kamienie naturalne.

Fotografia nagrobna Zakroczym

Fotografia nagrobna Zakroczym to niezwykle znaczący punkt, do którego rodzina zmarłego traktuje wielokrotnie niezwykle emocjonalnie. Dlatego też dążymy do tego, aby zamówione u nas fotografie były najwyższej jakości, odporne na warunki atmosferyczne, upływ czasu oraz zgodne z barwą oryginału, na bazie jakiego są tworzone. Ale również dzięki wspaniałej usługi kamienirarskiej, każde zdjęcie wyglada jeszcze lepiej.
Fotografie nagrobkowe powinny być mocne i nie ulegać płowieniu przez długie lata.

Fotografia nagrobna Zakroczym

Kontakt

Liternictwo nagrobne Zakroczym

Tekst na nagrobku to sprawa niby oczywista – są informacją o waszych ukochanych zmarłych. Bez wątpienia zdecydowanie się na określone teksty, wcale nie jest takie łatwe. W ofercie naszego zakładu znajdziecie Państwo do wyboru wiele typów liter na nagrobek. Występują różne typy czcionek, jakie powinny najlepiej pasować do kupionego przez Was pomnika. Jedną z najczęściej preferowanych metod liternictwa pomnikowego w branży kamieniarskiej jest grawerowanie. Opiera się na cienkim wyżłobieniu powierzchni znaków, za pomocą piaskarki. Dzięki użyciu plotera tnącego, możecie Państwo decydować o kształtach oraz wielkościach liter, pamiętając aby pasowały z całością pomnika.

Liternictwo nagrobne Zakroczym

Kamieniarstwo Zakroczym - Skontaktuj się z nami

Adres

Główna siedziba: ul. Arkuszowa 136, 01-934 Warszawa
Zadzwoń i zapytaj o nasze usługi

Telefon

Zadzwoń: 508-107-157
22 835 43 57

Email

biuro@miecznikowscy.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 7.00 - 17.00
Sobota: 8.00 - 13.00

Rzeźba nagrobna Zakroczym

Figura nagrobna to wyjątkowy typ twórczości. Dlatego staramy się w pełni oddać koncepcję udzieloną przez Państwa. Do każdej figury nagrobnej podchodzimy indywidualnie, co sprawia je doskonałymi i niepowtarzalnymi. Chcemy, żeby oddawały zarówno powagę okoliczności jak i hołd zmarłemu. Obowiązkiem firmy kamieniarskiej jest, aby każda z rzeźb nagrobnych powodowała niezwykłe odczucia, skłaniała do przemyśleń i miała nietuzinkową wartość artystyczną. Najczęściej wykonywanymi rzeźbami są postacie Chrystusa, Maryi, świętych, wizerunki aniołów, serca, delikatne motywy roślinne czy otwartej księgi. Nagrobki z motywem aniołów to aranżacje, szczególnie upodobane na groby najmłodszych, które prezentują się na nagrobkach niezwykle elegancko.

Otoczenia grobów Zakroczym

Zima na cmentarzu. Jak dbać o nagrobek na cmentarzu
12:45, dnia 21 grudzień 2022r.

Zima na cmentarzu. Jak dbać o nagrobek na cmentarzu

Zima na cmentarzu może być bardzo wymagająca dla kamieniarzy. Niesprzyjające warunki atmosferyczne, takie jak obfite opady śniegu i deszczu, niskie temperatury sięgające nawet kilkunastu stopni mrozu czy wiejący wiatr, mogą utrudniać kamieniarzom pracę na cmentarzach.

Grób murowany czy ziemny
12:25, dnia 21 grudzień 2022r.

Grób murowany czy ziemny

Często pojawia się pytanie, czy pochować bliską osobę w grobie murowanym czy ziemnym. Często trudno jest poznać różnicę, gdy jest się w żałobie po śmierci bliskiej osoby. Dziś wyjaśnimy, czy grób ziemny jest lepszy od murowanego i jakie są tego konsekwencje.

Czy warto postawić nagrobek jeszcze za życia?
16:51, dnia 12 czerwiec 2022r.

Czy warto postawić nagrobek jeszcze za życia?

Nagrobek zazwyczaj stawia się po śmierci danej osoby. Wybór nagrobka jest trudny, ponieważ często dokonuje się go pod wpływem i bez wiedzy. Niektórzy ludzie chcą ułatwić sobie życie jeszcze przed śmiercią.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze tablicy
15:21, dnia 01 czerwiec 2022r.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze tablicy

Tablica nagrobna służy dwóm celom: dostarcza informacji o osobie pochowanej w grobie, a także czci pamięć bliskich, którzy utracili ukochaną osobę. Często zawiera imiona i nazwiska oraz daty urodzenia i śmierci, a także fotografie, elementy ozdobne, symbole religijne i cytaty.

Kim jest mistrz ceremonii?
15:29, dnia 02 czerwiec 2022r.

Kim jest mistrz ceremonii?

Mistrz ceremonii jest odpowiedzialny za przeprowadzenie końcowej ceremonii pożegnalnej. W przypadku pogrzebów religijnych ceremonię tę przeprowadza zazwyczaj osoba duchowna.

Groby tymczasowe w Zakroczymie

Drewniana obudowa nagrobka zastępczego, umożliwia elegancki designprzed wybraniem usługi kamieniarskiej, która pozwoli nam ustawić nahrobek na następne lata. Grób tymczasowy budujemy ją w postaci płotka z trwałego drzewa. Pozwala on ochronić glebę i zadbać o czystość miejsca pochówku. Drzewo, którego używamy na obudowanie tworząc nagrobki tymczasowe na pochówki w Zakroczymie, może być w stanie surowym lub zabezpieczone farbą. Obramowanie nagrobka od wewnętrznej strony możemy zabezpieczyć farbą lub uchronić folią izolacyjną. Zabezpieczenie zapewnia ograniczony dostęp wilgoci. Przy obudowie umieszczamy krzyż. Środek stanowią niewielkie kamyki granitowe bądź gryzu białego . Na Państwa życzenie mogiła może być wypełniona ziemią, żywą trawą bądź korą. Wtedy możecie posadzić rośliny. Wykonane tą metodą miejsce pochówku, pozwala na zachowanie porządku na grobie, do czasu zamontowania pomnika zrobionego z granitu albo innego materiału.

Groby tymczasowe w Zakroczymie

Nasze prace w w Zakroczymie

Środki do pielęgnacji kamienia Zakroczym

Impregnaty do kamienia proponowane przez naszą firmę są artykułami sprawdzonymi, o znakomitej jakości zarówno firm zagranicznych jak i krajowych. Dobór właściwego impregnatu pozwala w pełni radować się walorami usługi kamieniarskiej i uchronić kamień na wiele lat. Jeżeli pragniecie Państwo dobrego preparatu z gwarancją znajdziecie go w naszej firmie Miecznikowscy.

Środki do pielęgnacji kamienia Zakroczym

ZAPRASZAMY

DO KONTAKTU TELEFONICZNEGO, MAILOWEGO ORAZ OSOBISTEGO PO UPRZEDNIM UMÓWIENIU SIĘ W SIEDZIBIE FIRMY PRZY UL. ARKUSZOWEJ 136

Kontakt z nami

Nagrobki granitowe Warszawa – Zakład Kamieniarski Miecznikowscy

ul. Arkuszowa 136
01-934 Warszawa

  biuro@miecznikowscy.pl

  508 107 157

 22 835 43 57

 501 162 112

© wszystkie prawa zastrzeżone

Zadzwoń: 508 107 157 Zadzwoń do nas