Napisz do nas:  biuro@miecznikowscy.pl   Zadzwoń: +48 508 107 157

Zakład Kamieniarski w Warszawie - Miecznikowscy
Jesteś tutaj: Blog Zima na cmentarzu. Jak dbać o nagrobek na cmentarzu

Zima na cmentarzu. Jak dbać o nagrobek na cmentarzu

12:45, dnia 21 grudzień 2022r.
Kategoria:Blog
1647
0

Zima na cmentarzu może być bardzo wymagająca dla kamieniarzy. Niesprzyjające warunki atmosferyczne, takie jak obfite opady śniegu i deszczu, niskie temperatury sięgające nawet kilkunastu stopni mrozu czy wiejący wiatr, mogą utrudniać kamieniarzom pracę na cmentarzach.

Zima na cmentarzu może być trudna

Zima to trudny czas na stawianie pomników. Najczęstszą usługą jest usunięcie pomnika w celu pochówku. Cmentarz może nadal wyglądać pięknie w zimie, pomimo wszystkich wyzwań i niesprzyjającej pogody. Zachęcamy do odwiedzania cmentarzy, nawet jeśli na zewnątrz jest zimno.

Usuń z pomnika opadłe liście

Powierzchnia pomnika nagrobnego może zostać zanieczyszczona przez zalegające liście. Granit jest łatwy w pielęgnacji, ale najlepiej usunąć z pomników wszystkie opadłe liście. Wiosna przyniesie mniej wysiłku przy czyszczeniu nagrobka.

Błoto wokół nagrobka

Na wielu cmentarzach w czasie zimy jest dużo błota. To błoto może sprawić, że pomniki nagrobne będą wyjątkowo brudne, co odstrasza osoby, które chcą odwiedzić cmentarz. Jeszcze bardziej, jeśli jest to zima bez śniegu. Firma Miecznikowscy pomoże Tobie rozwiązać ten problem. Możesz się z nami skontaktować, aby omówić wybrukowanie terenu wokół Twojego nagrobka kostką polbrukową lub granitową. Ułożymy bruk w ciągu kilku minut.

Chrońcie Państwo swoje kwiaty przed mrozem

Pomimo łagodnych zim w ostatnich latach, w każdej chwili możliwy jest przymrozek. Aby zabezpieczyć groby przed mrozem, należy odwiedzić cmentarz zimą. Konieczne będzie przykrycie nagrobków, jeśli umieściliśmy na nich kwiaty, które nie są odporne na niskie temperatury. Takie rośliny można przykryć gałęziami drzew iglastych. Wiosną trzeba będzie posadzić nowe rośliny, ponieważ niskie temperatury mogą spowodować poważne uszkodzenia.

Chroń akcesoria nagrobne

Akcesoria granitowe są niezwykle odporne na wahania temperatury. Ważne jest, aby chronić granitowe misy i wazony przed wodą. Woda z opadów atmosferycznych może zamarznąć w misach lub wazonach i spowodować trwałe uszkodzenie akcesoriów pamiątkowych. Można temu zapobiec przykrywając misy i wazony folią.

Zima na cmentarzu: Uważaj na złodziei

Zima to czas wzmożonej przestępczości i kradzieży, przy mniejszym ruchu na cmentarzach. Ich uwagę najczęściej przyciągają akcesoria nagrobkowe, dlatego w przypadku ich zakupu warto poprosić kamieniarza o trwałe przymocowanie ich do pomnika. Na cmentarzu nierzadko dochodzi do kradzieży bukietów i kwiatów. Możemy odstraszyć potencjalnych złodziei, często odwiedzając groby.

Grób murowany czy ziemny 12:25, dnia 21 grudzień 2022r.

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Napisz komentarz

Imię:*
Email:*
Komentarz:*

ZAPRASZAMY

DO KONTAKTU TELEFONICZNEGO, MAILOWEGO ORAZ OSOBISTEGO PO UPRZEDNIM UMÓWIENIU SIĘ W SIEDZIBIE FIRMY PRZY UL. ARKUSZOWEJ 136

Kontakt z nami

Nagrobki granitowe Warszawa – Zakład Kamieniarski Miecznikowscy

ul. Arkuszowa 136
01-934 Warszawa

  biuro@miecznikowscy.pl

  508 107 157

 22 835 43 57

 501 162 112

© wszystkie prawa zastrzeżone

Zadzwoń: 508 107 157 Zadzwoń do nas