Napisz do nas:  biuro@miecznikowscy.pl   Zadzwoń: +48 508 107 157

Kamieniarstwo Kobyłka

Kamieniarstwo. Kobyłka najpierw opłakuje stratę, a potem szuka godnego pochówku dla bliskich

Ogromnie współczujemy i składamy najszczersze kondolencje. Wiemy, że ze stratą bliskiej osoby, oprócz bólu wiąże się załatwianie wielu niezbędnych formalności. Najpierw pogrzebu i miejsca na cmentarzu, a potem samego nagrobka. W tym ostatnim chcielibyśmy Państwu pomóc.

Gdy zdecydujecie się Państwo na współpracę z zakładem kamieniarskim, dla Kobyłki najlepszym wyborem są Miecznikowscy. A kolejnym krokiem są…

Oględziny na cmentarzu

Wykonujemy je, aby zorientować się ile mamy miejsca dla kolejnych nagrobków (przepisy ściśle regulują takie rzeczy). Musimy poznać dokładne wymiary, na których będziemy operować. Doradzamy, jaki rodzaj i kształt pomnika będzie pasował w danym miejscu. Pomagamy także ustalić najbardziej optymalnie sprawy techniczne, takie jak materiał, wysokość i waga nagrobka. 

Wybór materiału

To niezwykle ważna decyzja, ponieważ najpewniej zostanie on już na zawsze. Nasze granity na nowoczesne nagrobki sprowadzamy z całego świata, w tym z Finlandii, Szwecji oraz Indii. Mogą Państwo wybierać z ponad 30 różnych materiałów. W tym celu zapraszamy do skorzystanie z usług zakładu kamieniarskiego stacjonarnie. 

Wybór nagrobka

To najtrudniejszy element całego procesu. Po pierwsze musicie Państwo zdecydować czy nagrobek ma być pojedynczy, podwójny czy może urnowy. 

  • pojedynczy nagrobek - posiada jedną płytę napisową, a trumny są chowane jedna nad drugą w ziemi, bądź w betonowym pomieszczeniu pod pomnikiem, 
  • podwójny nagrobek - duży pomnik z dwoma płytami napisowymi, który często dodatkowo ozdabia się krzyżami bądź rzeźbami. Ten rodzaj pomnika pozwala na pochowanie dwóch trumien obok siebie, a nad nimi kolejnych. Często wybierany jest dla rodzin, które pragną być razem pochowane, 
  • nagrobki urnowe dla Kobyłki (jej mieszkańców) - jak wskazuje nazwa, skrywają pod pomnikiem urnę (lub urny) z prochami. Tutaj także można je pochować bezpośrednio w ziemi, lub w betonowej piwniczce. To drugie ułatwia proces dokładania kolejnych urn. 

Na etapie wyboru nagrobka, wybierają też Państwo rodzaj liter (grawerowane, bądź nakładane: złote albo metalowe), fotografie (ceramika bądź kryształ), wszelkie ozdoby (krzyże, rzeźby, wazony).

Znając powyższe informacje, możemy przejść do wykonania

Projektu graficznego nagrobka. Kobyłki cenią tradycję

Ponieważ nie każdy z Państwa dysponuje przestrzenną wyobraźnią, a nagrobek to duży wydatek - wykonujemy projekt graficzny uwzględniający wszelkie szczegóły, w tym wielkość i rodzaj napisów. Przed rozpoczęciem pracy nad nim, omawiamy szczegóły projektu pokazując Wam go. 

W przypadku skomplikowanych projektów pomników i nagrobków w Kobyłce, następnie wykonujemy wstępny montaż. Przy zamówieniach standardowych od razu możemy przejść do... 

Montażu i wykończenia nagrobka

Transport płyt nagrobkowych jest skomplikowanym procesem, ze względu na ich rozmiar i wagę. Zakład kamieniarski Miecznikowskich dokłada wszelkich starań, żeby i ten punkt realizacji przebiegł bez problemu. 

Mamy nadzieję, że widok wykonanego przez nas pomnika, choć trochę podniesie Państwa na duchu, choć wiemy że nie ukoi straty. 

Jeśli należą Państwo do grona osób, które stawiają  nagrobek za życia - tym lepiej. Z większą dokładnością spełnimy wtedy wasze oczekiwania jako klientów. Będziecie mieć bowiem więcej spokoju w planowaniu. W celu wyceny i innych pytań, zapraszamy do kontaktu. 

ZAPRASZAMY

DO KONTAKTU TELEFONICZNEGO, MAILOWEGO ORAZ OSOBISTEGO PO UPRZEDNIM UMÓWIENIU SIĘ W SIEDZIBIE FIRMY PRZY UL. ARKUSZOWEJ 136

Kontakt z nami

Nagrobki granitowe Warszawa – Zakład Kamieniarski Miecznikowscy

ul. Arkuszowa 136
01-934 Warszawa

  biuro@miecznikowscy.pl

  508 107 157

 22 835 43 57

 501 162 112

© wszystkie prawa zastrzeżone

Zadzwoń: 508 107 157 Zadzwoń do nas