Napisz do nas:  biuro@miecznikowscy.pl   Zadzwoń: +48 508 107 157

Zakład Kamieniarski w Warszawie - Miecznikowscy

Murowanie grobów Warszawa

Świadczymy usługi związane z murowaniem grobów oraz przekształcaniem grobów ziemnych rodzinnych w murowane. Przekształcenia Warszawskiego grobu ziemnego można dokonać po dwudziestu latach od ostatniego pochówku.
Przewagą grobów murowanych nad ziemnymi jest brak dwudziestoletnich opłat i ryzyka zlikwidowania grobu w przypadku nie przedłużenia takiej opłaty.

Wymurowanie grobu powoduje stworzenie fundamentu pod nagrobek, który pozwala na jego stabilne postawienie. Rozwiązanie takie zapobiega również przechylaniu czy zapadaniu się nagrobków z upływem lat Wykonujemy groby murowane 1, 2, 3, 4 poziomowe (zależnie od warunków geologicznych) oraz groby urnowe.
Groby te wykonywane są ze specjalnych bloczków betonowych murowanych na zaprawie cementowej, a sklepione są płytkami żelbetowymi.

Usługi te świadczymy na terenie Komunalnego Cmentarza Północnego w Warszawie.

Groby murowane – Warszawa i okolice

Często zdarza się, że śmierć bliskiej osoby nas zaskakuje. Niespodziewane odejście może powodować (oprócz bólu i żalu) wiele problemów. Jednym z nich jest miejsce pochówku.

Grób to miejsce w którym składane są doczesne szczątki najbliższych. W dużych metropoliach coraz ciężej kupić miejsce do pochówku. Ponieważ często nie ma możliwości rozbudowania cmentarzy, władze komunalne np. w Warszawie ustalają maksymalną wielkość nagrobków. Z powodu braku miejsca (a także dla wygody), wiele osób decyduje się na grobowce rodzinne – nagrobki (lub niewielkie budowle) mogące pomieścić trumny zarówno w części nadziemnej jak i podziemnej lub obok siebie. Taki grób murowany mieści więcej trumien. Organizatorzy pogrzebu mają natomiast jeden problem rozwiązany z długiej listy rzeczy do wykonania, podczas „ostatniego pożegnania”.

Grób murowany rodzinny Warszawa to miejsce pochówku, w którym składa się dwie lub więcej trumien. W zależności od warunków trumny powinny być między sobą przedzielone murem lub betonem zbrojonym. Normy prawne przewidują dokładne dane dotyczące wymiarów takiego grobu.

Miecznikowscy – firma z tradycjami

Nasza firma Kamień Naturalny i Sztuczny Miecznikowscy działa na rynku Warszawiskim od 1987 roku. Nabyte w tym czasie doświadczenie, pozwala nam na kompleksową obsługę klienta. Naszym priorytetem jest, aby klient zamawiając u nas usługę, był usatysfakcjonowany zarówno z obsługi jak i finalnego produktu. Specjalizujemy się w produkcji nagrobków granitowych. Stosujemy najwyższej jakości granity z całego świata, a do ich obróbki używamy profesjonalnych maszyn i narzędzi.

Dlaczego warto zainwestować w Warszawie w murowanie grobów?

Jedną z usług, którą wykonujemy w Warszawie w ramach oferowanej działalności, jest murowanie grobów, a także przekształcanie rodzinnych grobów ziemnych w murowane. Jeżeli zależy Państwu, aby grób rodzinny był solidny (na następne pokolenia), rozsądnie jest zainwestować w grób murowany. Daje on gwarancję trwałości, będąc w praktyce niezniszczalnym i niewrażliwym np. na obsuwanie się ziemi czy inne zjawiska geologiczne.

Wymurowanie grobu tworzy fundamenty pod nagrobek. Pracownicy Warszawiskiego zakładu pogrzebowego wykopują odpowiednio głęboki i szeroki dół. Następnie dół wykopu oraz ściany zostają wymurowane do poziomu gruntu. Wykorzystuje się do tego specjalne bloczki betonowe. Po złożeniu trumny do grobu, mogiła zostaje przykryta płytą żelbetową, nazywaną sklepieniem.

Wykonujemy groby murowane w Warszawie i okolicach jedno, dwu, trzy i cztero poziomowe, w zależności od potrzeb i ustaleń z Państwem. Przewagą grobów murowanych nad ziemnymi jest brak dwudziestoletnich opłat i ryzyka zlikwidowania grobu w przypadku nie przedłużenia takiej opłaty. Przekształcenia grobu ziemnego można dokonać po dwudziestu latach od ostatniego pochówku.

ZAPRASZAMY

DO KONTAKTU TELEFONICZNEGO, MAILOWEGO ORAZ OSOBISTEGO PO UPRZEDNIM UMÓWIENIU SIĘ W SIEDZIBIE FIRMY PRZY UL. ARKUSZOWEJ 136

Kontakt z nami

Nagrobki granitowe Warszawa – Zakład Kamieniarski Miecznikowscy

ul. Arkuszowa 136
01-934 Warszawa

  biuro@miecznikowscy.pl

  508 107 157

 22 835 43 57

 501 162 112

© wszystkie prawa zastrzeżone

Zadzwoń: 508 107 157 Zadzwoń do nas