Napisz do nas:  biuro@miecznikowscy.pl   Zadzwoń: +48 508 107 157

Kamieniarstwo Zielonka

Wszystkich ludzi na całej planecie, niezależnie od rasy, kultury, wyznania, posiadanego majątku, płci i wieku łączy fakt, że kiedyś ich życie się skończy. W tym trudnym momencie, najbardziej cierpią bliscy zmarłego. Żeby zapewnić swoim najbliższym trochę ukojenia w przyszłości, warto już teraz pomyśleć o postawieniu nagrobka na cmentarzu.

Wybór zakładu kamieniarskiego…

naszym subiektywnym zdaniem, najlepszy dla mieszkańców Zielonki będzie zakład Miecznikowskich. To, co robimy w pierwszej kolejności, to jedziemy na wybrany cmentarz. Tam trzeba dokładnie zapoznać się z panującymi zasadami, szczególnie istotne są dla nas te, dotyczące wymiarów pomnika i odległości od innych nagrobków w Zielonce. Niektóre zabytkowe cmentarze, mają zapis dotyczący wyboru na materiał tylko naturalnych kamieni (przykładem takiego miejsca mogą być choćby warszawskie powązki).

Gdy już znamy wszelkie wewnętrzne przepisy cmentarza, przychodzi moment na…

Wybór materiału

Uważamy, że w Polskich warunkach atmosferycznych, najlepiej sprawdza się granit i to właśnie ten kamień znajdziecie w naszej ofercie, w aż 30 różnych odsłonach. Aby dokładnie poznać naszą ofertę, zachęcamy do odwiedzenia zakładu stacjonarnie.

Dlaczego granit?

Zacznijmy od tego, że granit jest skałą magmową. W jego skład wchodzi głównie kwarcyt, skaleń oraz mika. Tworzony jest z płynnej magmy z głębi ziemi, gdzie przez miliony lat wystawiany jest na tonowe naciski. Proces ten sprawia, że skała ta jest niezwykle wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne, chemiczne i trudne warunki atmosferyczne. Do tego prezentuje się niezwykle efektownie. Do pielęgnacji granitowego nagrobka wystarczy miękka ściereczka i ciepła woda, a w przypadku trudniejszych zanieczyszczeń – detergent.

Po wyborze materiału, konieczny jest wybór

Rodzaju nagrobka

Nasze usługi kamieniarskie obejmują wykonanie:

Nagrobka pojedynczego – który jest najczęściej spotykany na cmentarzach. To jedna płyta napisowa i jedna trumna na szerokość, natomiast w poziomie może ich być 2 lub 3.

Nagrobka podwójnego – najczęściej wybierany przez małżeństwa. Ten rodzaj pomnika jest znacznie większy od poprzednika, ponieważ skrywa pod sobą 2 trumny obok siebie. Jest coraz częstszym widokiem w Polsce, za sprawą faktu, że rodziny pragną razem spoczywać.

Nagrobki urnowe dla mieszkańców Zielonki to pomnik, który skrywa w głębi siebie urnę (lub wiele urn). Wybetonowanie pod nim tzw. piwniczki, znacznie usprawni proces dokładania kolejnych waz z prochami.

Na tym etapie, określacie też stylistykę nagrobka. Klasyką zawsze zostanie elegancka czerń i proste formy ale ozdoby w postaci rzeźb i nietuzinkowe kształty, sprawią, że nagrobek stanie się bardziej nowoczesny.

Projekt graficzny

Zdajemy sobie sprawę, że wyobrażenie sobie własnego nagrobka, a tym bardziej miejsca spoczynku najbliższej osoby, może być niezwykle trudne. Dlatego na pomoc przychodzą projekty graficzne pomników i nagrobków dla mieszkańców Zielonki. Gdy zaakceptujecie projekt, przechodzimy do jego sprawnej realizacji.

ZAPRASZAMY

DO KONTAKTU TELEFONICZNEGO, MAILOWEGO ORAZ OSOBISTEGO PO UPRZEDNIM UMÓWIENIU SIĘ W SIEDZIBIE FIRMY PRZY UL. ARKUSZOWEJ 136

Kontakt z nami

Nagrobki granitowe Warszawa – Zakład Kamieniarski Miecznikowscy

ul. Arkuszowa 136
01-934 Warszawa

  biuro@miecznikowscy.pl

  508 107 157

 22 835 43 57

 501 162 112

© wszystkie prawa zastrzeżone

Zadzwoń: 508 107 157 Zadzwoń do nas