Napisz do nas:  biuro@miecznikowscy.pl   Zadzwoń: +48 508 107 157

Zakład Kamieniarski w Warszawie - Miecznikowscy

Kamieniarstwo Podkowa Leśna

To co po nas zostanie po śmierci, to pomnik na cmentarzu i pamięć naszych najbliższych. Możliwe również to, co stworzyliśmy za istnienia: dzieło, jakie podbiło serca milionów na całej ziemi bądź wynalazek, jaki zrewolucjonizował świat nauki. Zatem warto już za życia zadbać o to, aby nagrobek, który będzie nas upamiętniał, wykonywał to w godny sposób przez wiele lat. Materiały, z jakich tworzone są płyt cmentarne, budowane są z różnych materiałów. Podstawowy ich podział, obejmuje kamienie pochodzenia naturalnego a także coś, co przypomina kamienie naturalne.

Rzeźba nagrobna Podkowa Leśna

Figura nagrobna to niezwykły typ twórczości. Dlatego dążymy do tego by w pełni oddać koncepcję przekazaną przez Państwa. Do każdej rzeźby nagrobnej podchodzimy indywidualnie, co czyni je doskonałymi oraz niepowtarzalnymi. Pragniemy, aby oddawały zarówno powagę sytuacji jak i hołd zmarłemu. Obowiązkiem  naszej kamieniarskiej firmy jest, by każda z rzeźb nagrobnych wywoływała niezwykłe odczucia, skłaniała do refleksji i miała niezwykłą wartość artystyczną. Najczęściej wykonywanymi rzeźbami są postacie Chrystusa, Maryi, świętych, wizerunki aniołów, serca, delikatne motywy roślinne czy otwartej księgi. Nagrobki z motywem aniołów to kompozycje, szczególnie upodobane na groby najmłodszych, które prezentują się na nagrobkach niezwykle elegancko.

Otoczenia grobów Podkowa Leśna

Zima na cmentarzu. Jak dbać o nagrobek na cmentarzu
12:45, dnia 21 grudzień 2022r.

Zima na cmentarzu. Jak dbać o nagrobek na cmentarzu

Zima na cmentarzu może być bardzo wymagająca dla kamieniarzy. Niesprzyjające warunki atmosferyczne, takie jak obfite opady śniegu i deszczu, niskie temperatury sięgające nawet kilkunastu stopni mrozu czy wiejący wiatr, mogą utrudniać kamieniarzom pracę na cmentarzach.

Grób murowany czy ziemny
12:25, dnia 21 grudzień 2022r.

Grób murowany czy ziemny

Często pojawia się pytanie, czy pochować bliską osobę w grobie murowanym czy ziemnym. Często trudno jest poznać różnicę, gdy jest się w żałobie po śmierci bliskiej osoby. Dziś wyjaśnimy, czy grób ziemny jest lepszy od murowanego i jakie są tego konsekwencje.

Czy warto postawić nagrobek jeszcze za życia?
16:51, dnia 12 czerwiec 2022r.

Czy warto postawić nagrobek jeszcze za życia?

Nagrobek zazwyczaj stawia się po śmierci danej osoby. Wybór nagrobka jest trudny, ponieważ często dokonuje się go pod wpływem i bez wiedzy. Niektórzy ludzie chcą ułatwić sobie życie jeszcze przed śmiercią.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze tablicy
15:21, dnia 01 czerwiec 2022r.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze tablicy

Tablica nagrobna służy dwóm celom: dostarcza informacji o osobie pochowanej w grobie, a także czci pamięć bliskich, którzy utracili ukochaną osobę. Często zawiera imiona i nazwiska oraz daty urodzenia i śmierci, a także fotografie, elementy ozdobne, symbole religijne i cytaty.

Kim jest mistrz ceremonii?
15:29, dnia 02 czerwiec 2022r.

Kim jest mistrz ceremonii?

Mistrz ceremonii jest odpowiedzialny za przeprowadzenie końcowej ceremonii pożegnalnej. W przypadku pogrzebów religijnych ceremonię tę przeprowadza zazwyczaj osoba duchowna.

Liternictwo nagrobne Podkowa Leśna

Litery na nagrobku to sprawa niby oczywista – są informacją o waszych ukochanych zmarłych. Niewątpliwie zdecydowanie się na odpowiednie słowa, nigdy nie jest takie proste. W ofercie naszego zakładu znajdziecie Państwo do wyboru wiele modeli liter na nagrobek. Występują różne typy czcionek, jakie powinny najlepiej pasować do znalezionego przez Was pomnika. Jedna z najczęściej wybieranych metod liternictwa pomnikowego w branży kamieniarskiej jest grawerowanie. Opiera się na delikatnym zagłębieniu powierzchni znaków, przy użyciu piaskarki. Dzięki użyciu plotera tnącego, potraficie Państwo decydować o stylach oraz wielkościach liter, pamiętając aby współgrały z całością pomnika.

Liternictwo nagrobne Podkowa Leśna

Kontakt

Fotografia nagrobna Podkowa Leśna

Fotografia nagrobna Podkowa Leśna to ogromnie znaczący punkt, do którego przyjaciele zmarłego podchodzi często niezwykle emocjonalnie. Dlatego też dążymy do tego, aby kupowane u nas fotografie były najwyższej jakości, odporne na warunki atmosferyczne, upływ czasu i zgodne z barwą oryginału, na bazie jakiego są tworzone. Ale również dzięki wspaniałej usługi kamieniarskiej, każde zdjęcie wyglada jeszcze lepiej. Zdjęcia nagrobkowe powinny być mocne oraz nie ulegać płowieniu przez długie lata.

Fotografia nagrobna Podkowa Leśna

Kamieniarstwo Podkowa Leśna - Skontaktuj się z nami

Adres

Główna siedziba: ul. Arkuszowa 136, 01-934 Warszawa
Zadzwoń i zapytaj o nasze usługi

Telefon

Zadzwoń: 508-107-157
22 835 43 57

Email

biuro@miecznikowscy.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 7.00 - 17.00
Sobota: 8.00 - 13.00

Murowanie grobów Podkowa Leśna

Świadczymy usługi kamieniarskie powiązane z budowaniem nagrobków a także zmienieniem grobów ziemnych rodzinnych w murowane. Przekształcenia grobu ziemnego wolno zmienić po dwudziestu latach od ostatniego pogrzebu. Dominacją nagrobków murowanych nad ziemnymi jest brak dwudziestoletnich opłat i ryzyka stracenia grobu w wypadku nie przedłużenia takiej opłaty. Wymurowanie grobu powoduje przygotowanie fundamentu pod grób, jaki pozwoli na jego stabilne postawienie. Rozwiązanie takie chroni również przechylaniu czy zapadaniu się nagrobków z upływem lat. Wykonujemy nagrobki murowane 1, 2, 3 poziomowe (zależnie od wymogów przyrodniczych) również groby urnowe. Nagrobki te budowane są ze profesjonalnych”określonych bloczków betonowych, stawianych na zaprawie cementowej, i sklepione są płytkami żelbetowymi.

Murowanie grobów Podkowa Leśna

Groby tymczasowe Podkowa Leśna

Drewniana obudowa grobu zastępczego, gwarantuje stylowy design przed wybraniem usługi kamieniarskiej, która pozwoli nam ustawić nagrobek na następne lata. Grób tymczasowy Wykonujemy ją w formie płotka z trwałego drzewa. Pozwala on ochronić ziemię i zadbać o czystość miejsca pochówku. Drzewo, jakiego używamy na obramowanie przygotowując groby tymczasowe na pochówki w Podkowie Leśnej, może być w stanie naturalnym albo pomalowane farbą. Obudowa grobu od wewnętrznej strony możemy zaimpregnować czy uchronić folią izolacyjną. Zabezpieczenie umożliwia ograniczony dostęp wilgotności. Przy obramowaniu stawiamy krzyż. Wewnętrzną część stanowią niewielkie kamyki granitowe bądź gryzu białego . Na Państwa życzenie mogiła może być wypełniona korą, żywą trawą czy ziemią. wówczas możecie zasadzić rośliny. Przygotowane tą metodą miejsce pochówku, pozwoli na utrzymanie porządku na nagrobku, do czasu zamontowania pomnika zbudowanego z granitu albo innego tworzywa.

Groby tymczasowe Podkowa Leśna

Kontakt

ZAPRASZAMY

DO KONTAKTU TELEFONICZNEGO, MAILOWEGO ORAZ OSOBISTEGO PO UPRZEDNIM UMÓWIENIU SIĘ W SIEDZIBIE FIRMY PRZY UL. ARKUSZOWEJ 136

Kontakt z nami

Nagrobki granitowe Warszawa – Zakład Kamieniarski Miecznikowscy

ul. Arkuszowa 136
01-934 Warszawa

  biuro@miecznikowscy.pl

  508 107 157

 22 835 43 57

 501 162 112

© wszystkie prawa zastrzeżone

Zadzwoń: 508 107 157 Zadzwoń do nas