Napisz do nas:  biuro@miecznikowscy.pl   Zadzwoń: +48 508 107 157

Zakład Kamieniarski w Warszawie - Miecznikowscy

Kamieniarstwo Brwinów

To co po nas zostanie po śmierci, to nagrobek na cmentarzu i pamięć naszych najbliższych. Opcjonalnie to, co stworzyliśmy za życia: wynalazek, jaki zrewolucjonizował świat nauki, albo dzieło, jakie podbiło serca milionów na całej Ziemi. Dlatego warto już za istnienia przypilnować to, by pomnik, jaki będzie nas upamiętniał, sprawiał to w należny sposób przez długie lata. Materiały, z których tworzone są tablice cmentarne, budowane są z różnych materiałów. Główny ich kategoryzacja, obejmuje kamienie pochodzenia naturalnego a także coś, co przypomina kamieniarstwo naturalne.

Groby tymczasowe w Brwinowie

Drewniana obudowa grobu krótkoterminowego, gwarantuje gustowny wygląd do momentu skorzystania z usług kamieniarskich naszej firmy. Produkujemy ją w postaci płotka z solidnego drzewa. Pozwala on ochronić ziemię i zadbać o czystość miejsca pochówku. Drzewo, jakiego używamy na obudowanie tworząc groby krótkoterminowe na pochówki w Brwinowie, może być w stanie surowym lub zabezpieczone farbą. Obudowa grobu od wewnętrznej strony możemy zaimpregnować czy zabezpieczyć folią izolacyjną. Zakonserwowanie zapewnia ograniczony dostęp wilgotności. Przy obramowaniu umieszczamy krzyż. Środek stanowią małe kamyki granitowe czy gryzu marmurowegof. Na Państwa życzenie mogiła może być wypełniona korą, ziemią czy żywą trawą. wówczas możecie posadzić rośliny. Zbudowane tą metodą miejsce pochówku, pozwala na utrzymanie porządku na nagrobku, do czasu zainstalowania nagrobka zbudowanego z granitu lub innego materiału.

Groby tymczasowe w Brwinowie

Brwinów - nasze prace

Murowanie grobów Brwinów

Świadczymy usługi powiązane z budowaniem nagrobków a także zmienieniem grobów rodzinnych w murowane. Przekształcenia grobu ziemnego wolno zmienić po dwudziestu latach od poprzedniego pochówku. Dominacją nagrobków murowanych nad ziemnymi jest brak 20-letnich opłat a także ryzyka stracenia nagrobku w przypadku nie przedłużenia takiej opłaty. Wymurowanie nagrobka powoduje stworzenie fundamentu pod grób, który pozwoli na jego stabilne postawienie. Rozwiązanie takie zapobiega także przechylaniu lub zapadaniu się nagrobków z upływem lat. Głównie zajmujemy się kamieniarstwem ale także budujemy groby murowane 1, 2, 3 poziomowe (zależnie od wymogów przyrodniczych) oraz groby urnowe. Groby te budowane są ze profesjonalnych określonych bloczków betonowych, montowanych na zaprawie cementowej, i sklepione są płytkami żelbetowymi.

Murowanie grobów Brwinów

Rzeźba nagrobna Brwinów

Rzeźba nagrobna to szczególny typ twórczości. Dlatego dążymy do tego by w całości oddać koncepcję udzieloną przez Państwa. Do każdej rzeźby nagrobnej podchodzimy indywidualnie, co sprawia je doskonałymi a także oryginalnymi. Pragniemy, by oddawały zarówno powagę sprawy jak i hołd zmarłemu. Naszym obowiązkiem jest, żeby każda z figur nagrobnych powodowała niezwykłe odczucia, skłaniała do głębokich przemyśleń i miała wysoką wartość artystyczną. Najczęściej robionymi rzeźbami są postacie Chrystusa, Maryi, świętych, wizerunki aniołów, serca, delikatne motywy roślinne czy otwartej księgi. Nagrobki z motywem aniołów to kompozycje, szczególnie upodobane na groby najmłodszych, które prezentują się na nagrobkach z naszego kamieniarstwa niezwykle elegancko.

Kontakt

Otoczenia grobów Brwinów

Otoczenia grobów w Brwinowie czyli wykończenie wokół pomnika oraz powierzchni między grobami można wykorzystać przez wyłożenie jej kostką betonową, granitową lub wysypanie kamykami. Oferujemy Państwu technikę zmniejszającą do minimum przerost chwastów w odległość pomiędzy grobami poprzez zastosowanie gustownych płyt granitowych dostosowanych wymiarami do potrzeb danego grobu lub płytek betonowych. Jeśli Państwo posiadają grób tymczasowy, zapraszamy do skorzystania z usług kamieniraskich naszej firmy.

Otoczenia grobów Brwinów

Środki do pielęgnacji kamienia w Brwinowie

Impregnaty do kamienia oferowane przez naszą firmę Miecznikowscy są produktami sprawdzonymi, o znakomitej klasy zarówno firm krajowych jak i zagranicznych. Wybór właściwego impregnatu Kamieniarskiego pozwala w pełni radować się atutami kamienia i zabezpieczyć go na długie lata. Jeżeli pragniecie Państwo właściwego preparatu z gwarancją znajdziecie go w naszej firmie.

Środki do pielęgnacji kamienia w Brwinowie

ZAPRASZAMY

DO KONTAKTU TELEFONICZNEGO, MAILOWEGO ORAZ OSOBISTEGO PO UPRZEDNIM UMÓWIENIU SIĘ W SIEDZIBIE FIRMY PRZY UL. ARKUSZOWEJ 136

Kontakt z nami

Nagrobki granitowe Warszawa – Zakład Kamieniarski Miecznikowscy

ul. Arkuszowa 136
01-934 Warszawa

  biuro@miecznikowscy.pl

  508 107 157

 22 835 43 57

 501 162 112

© wszystkie prawa zastrzeżone

Zadzwoń: 508 107 157 Zadzwoń do nas