Napisz do nas:  biuro@miecznikowscy.pl   Zadzwoń: +48 508 107 157

Kamieniarstwo Brwinów

Jaki wybrać nagrobek z Brwinowa?

To co po nas zostanie po śmierci, to pomnik na cmentarzu i pamięć naszych najbliższych. Ewentualnie to, co stworzyliśmy za życia: wynalazek, który zrewolucjonizował świat nauki, lub dzieło, które podbiło serca milionów na całej Ziemi. Ale ostatnie dotyczy raczej wąskiej grupy osób.

Dlatego warto już za życia zadbać o to, by nagrobek, który będzie nas upamiętniał, robił to w godny sposób przez długie lata. Materiały, z których wykonywane są płyty cmentarne, tworzone są z różnych materiałów. Główny ich podział, obejmuje kamienie naturalne i coś, co ma je przypominać.

Nagrobki z kamieni naturalnych

Marmur – kojarzący się z luksuem, wydobywany z oceanicznego dna. Cena sugerowałaby wysoką jakość ale… Ze względu na to, że dno oceanu nie jest narażone na zmienne warunki atmosferyczne, marmur średnio sobie z nimi radzi. Lepszym miejscem dla marmuru, będzie mieszkanie, niż cmentarz, na którym w Polskich warunkach atmosferycznych, ten kamień będzie się cieszył świetnością jedynie przez kilka pierwszych lat.

Piaskowiec – to kolejny surowiec, który dobrze wygląda jedynie na początku użytkowania. Jeśli się o niego pieczołowicie nie zadba, dość szybko zostanie pokryty nieestetycznym zielonkawym nalotem – patyną. Dodatkowo, piaskowiec ma bardzo małą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Z zalet możemy wymienić fakt, że do bardzo wdzięczny kamień do wykonywania rzeźb i płaskorzeźb.

Granit – to odpowiedź, na wszystkie wymagania klientów. Ten kamień naturalny nie dość, że prezentuje się niezwykle elegancko, to do tego jest bardzo wytrzymały. Granit zaskakuje gamą kolorystyczną, która rozciąga się od ponadczasowej czerni, przez stonowane szarości i beże, aż po bardziej odważne czerwienie czy też odcienie zieleni. Kolejną zaletą granitu, jest jego pielęgnacja. Do tego celu wystarczy miękka ściereczka i ciepła woda, a na poważniejsze zabrudzenia detergent, który po skończonej pracy, należy bardzo dokładnie spłukać.

Substytuty naturalnych kamieni

Najpopularniejszym konglomeratem jest lastriko, które to stanowi mieszankę cementu z grysem i wodą. Ze względu na swoją chropowatą powierzchnię, wymaga częstego czyszczenia. Ten materiał ma tendencję do obrastania mchem, ponieważ wchłania wodę.

Podział ze względu na wymiar nagrobka

Najpierw trzeba zapoznać się z regulaminem cmentarza, który jasno określa jakie wymiary mogą przyjąć pomniki i nagrobki w Brwinowie.

Nagrobki pojedynczenajczęściej przyjmują wymiary 90 x 190 cm. Jak wskazuje nazwa, pod takim pomnikiem, w poziome może znajdować się tylko jedna trumna. Natomiast możliwe jest umieszczenie 2-3 trumien jedna pod drugą.

Podwójne nagrobki - Z powodu faktu, że umożliwiają spoczywanie 2 trumien na tej samej szerokości, są znacznie szersze od nagrobków pojedynczych i osiągają rozmiary nawet do 120x240cm. Nierzadko tego typu nagrobki, pełnią rolę rodzinnych grobowców.

Nagrobki urnowe dla Brwinowa – urna wymaga znacznie mniej miejsca, niż trumna z ciałem, co za tym idzie, nagrobki urnowe są znacznie mniejsze. Mimo niewielkich wymiarów, wykonujemy je z najwyższą starannością i dbałością o każdy detal.

Style nagrobków

Jak w każdej dziedzinie życia, także w usługach kamieniarskich panują różne mody.

Coraz większą popularność zyskują nagrobki nowoczesne, które cechują się wyszukanymi formami i niebanalnymi kolorami. Często wyposażone są w rzeźby z wizerunkiem anioła, Maryi albo Jezusa.

W opozycji do nich stoją nagrobki klasyczne, które charakteryzują się prostym kształtem i klasycznym czarnym kolorem.

Nasz zakład kamieniarski wykona dla Ciebie dowolny projekt nagrobka, zapraszamy do kontaktu.

ZAPRASZAMY

DO KONTAKTU TELEFONICZNEGO, MAILOWEGO ORAZ OSOBISTEGO PO UPRZEDNIM UMÓWIENIU SIĘ W SIEDZIBIE FIRMY PRZY UL. ARKUSZOWEJ 136

Kontakt z nami

Nagrobki granitowe Warszawa – Zakład Kamieniarski Miecznikowscy

ul. Arkuszowa 136
01-934 Warszawa

  biuro@miecznikowscy.pl

  508 107 157

 22 835 43 57

 501 162 112

© wszystkie prawa zastrzeżone

Zadzwoń: 508 107 157 Zadzwoń do nas