Napisz do nas:  biuro@miecznikowscy.pl   Zadzwoń: +48 508 107 157

Zakład Kamieniarski w Warszawie - Miecznikowscy

Kamieniarstwo Otwock

To co po nas zostanie po śmierci, to pamięć Naszych najbliższych i nagrobek na cmentarzu. Możliwe również to, co stworzyliśmy za istnienia: dzieło, jakie podbiło serca milionów na całej ziemi czy wynalazek, który zrewolucjonizował świat nauki. Więc warto teraz za istnienia zadbać o to, aby pomnik, który będzie nas upamiętniał, wykonywał to w godny sposób przez długie lata. Materiały, z których produkowane są płyt cmentarne, tworzone są z różnych materiałów. Charakterystyczny ich kategoryzacja, zawiera kamienie naturalne oraz coś, co przypomina kamienie naturalne.

Liternictwo nagrobne Otwock

Słowa na nagrobku to sprawa niby oczywista – są informacją o waszych ukochanych zmarłych. W rzeczywistości jednak zdecydowanie się na określone napisy, wcale nie jest takie łatwe. W naszej ofercie odnajdziecie Państwo wiele typów liter na nagrobek. Funkcjonują różne typy czcionek, jakie powinny prawidłowo pasować do wybranego przez Was nagrobka. Jedną z najczęściej preferowanych metod liternictwa pomnikowego w branży kamieniarskiej jest grawerowanie. Polega na płytkim wyżłobieniu powierzchni znaków, przy pomocy piaskarki. Dzięki zastosowaniu plotera tnącego, potraficie Państwo decydować o kształtach oraz rozmiarach liter, pamiętając żeby pasowały z całością pomnika.

Liternictwo nagrobne Otwock

Otoczenia grobów Otwock

Zima na cmentarzu. Jak dbać o nagrobek na cmentarzu
12:45, dnia 21 grudzień 2022r.

Zima na cmentarzu. Jak dbać o nagrobek na cmentarzu

Zima na cmentarzu może być bardzo wymagająca dla kamieniarzy. Niesprzyjające warunki atmosferyczne, takie jak obfite opady śniegu i deszczu, niskie temperatury sięgające nawet kilkunastu stopni mrozu czy wiejący wiatr, mogą utrudniać kamieniarzom pracę na cmentarzach.

Grób murowany czy ziemny
12:25, dnia 21 grudzień 2022r.

Grób murowany czy ziemny

Często pojawia się pytanie, czy pochować bliską osobę w grobie murowanym czy ziemnym. Często trudno jest poznać różnicę, gdy jest się w żałobie po śmierci bliskiej osoby. Dziś wyjaśnimy, czy grób ziemny jest lepszy od murowanego i jakie są tego konsekwencje.

Czy warto postawić nagrobek jeszcze za życia?
16:51, dnia 12 czerwiec 2022r.

Czy warto postawić nagrobek jeszcze za życia?

Nagrobek zazwyczaj stawia się po śmierci danej osoby. Wybór nagrobka jest trudny, ponieważ często dokonuje się go pod wpływem i bez wiedzy. Niektórzy ludzie chcą ułatwić sobie życie jeszcze przed śmiercią.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze tablicy
15:21, dnia 01 czerwiec 2022r.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze tablicy

Tablica nagrobna służy dwóm celom: dostarcza informacji o osobie pochowanej w grobie, a także czci pamięć bliskich, którzy utracili ukochaną osobę. Często zawiera imiona i nazwiska oraz daty urodzenia i śmierci, a także fotografie, elementy ozdobne, symbole religijne i cytaty.

Kim jest mistrz ceremonii?
15:29, dnia 02 czerwiec 2022r.

Kim jest mistrz ceremonii?

Mistrz ceremonii jest odpowiedzialny za przeprowadzenie końcowej ceremonii pożegnalnej. W przypadku pogrzebów religijnych ceremonię tę przeprowadza zazwyczaj osoba duchowna.

Środki do pielęgnacji kamienia w Otwocku

Impregnaty do kamienia sprzedawane przez naszą firmę są produktami przetestowanymi, o wysokiej klasy zarówno firm krajowych jak i zagranicznych. Dobór dobrego impregnatu pozwala w pełni cieszyć się atutami usługi kamieniarskiej oraz uchronić kamień na wiele lat. Jeżeli potrzebujecie Państwo właściwego preparatu z gwarancją znajdziecie go u Miecznikowskich.

Środki do pielęgnacji kamienia w Otwocku

Murowanie grobów Otwock

Oferujemy usługi kamieniarskie związane z murowaniem nagrobków oraz zmienieniem nagrobków gruntownych rodzinnych w murowane. Przerobienia nagrobku ziemnego wolno zmienić po dwudziestu latach od ostatniego pochówku. Przewagą grobów murowanych nad ziemnymi jest brak 20-letnich opłat i ryzyka stracenia nagrobku w monecie nie przedłużenia takiej opłaty. Wymurowanie grobu powoduje stworzenie fundamentu pod grób, który umożliwia na jego stabilne postawienie. Rozwiązanie takie unika również zapadnieniu czy przechyleniu się grobu z upływem lat. Tworzymy nagrobki murowane 1, 2, 3 poziomowe (w stosunku od wymogów geologicznych) oraz groby urnowe. Groby te budowane są ze specjalnych bloczków betonowych, montowanych na zaprawie cementowej, a sklepione są płytkami żelbetowymi.

Murowanie grobów Otwock

Groby tymczasowe Otwock

Drewniana obudowa nagrobka tymczasowego, umożliwia elegancki wygląd przed wybraniem usługi kamieniarskiej, która pozwoli nam ustawić nagrobek na następne lata. Nagrobek tymczasowy budujemy w postaci płotka z trwałego drzewa. Pozwala on zabezpieczyć glebę oraz zadbać o schludność miejsca pochówku. Drzewo, jakiego używamy na obramowanie tworząc nagrobki krótkoterminowe na pochówki w Otwocku, może być w stanie surowym albo zabezpieczone farbą. Obudowa grobu od wewnątrz możemy zaimpregnować bądź ochornić folią izolacyjną. Zabezpieczenie umożliwia ograniczony dostęp wilgoci. Przy obramowaniu umieszczamy krzyż. Wewnętrzną część stanowią niewielkie kamyki granitowe czy gryzu białego . Na Państwa życzenie mogiła może być wypełniona ziemią, żywą trawą bądź korą. Wtedy możecie posadzić rośliny. Wykonane tą metodą miejsce pochówku, pozwala na utrzymanie porządku na grobie, do momentu zamontowania pomnika zbudowanego z granitu albo innego tworzywa.

Groby tymczasowe Otwock

Rzeźba nagrobna Otwock

Sztuka nagrobna to niezwykły rodzaj twórczości. Dlatego staramy się w pełni oddać wizję udzieloną przez Państwa. Do każdej rzeźby nagrobnej podchodzimy indywidualnie, co sprawia je wspaniałymi oraz unikalnymi. Pragniemy, by oddawały zarówno powagę sytuacji jak i szacunek zmarłemu. Priorytetem naszej firmy kamieniarskiej jest, aby każda z rzeźb nagrobnych powodowała odpowiednie odczucia, skłaniała do głębokich refleksji i miała wysoką wartość artystyczną. Najczęściej wykonywanymi rzeźbami są postacie Chrystusa, Maryi, świętych, wizerunki aniołów, serca, delikatne motywy roślinne czy otwartej księgi. Nagrobki z motywem aniołów to aranżacje, szczególnie upodobane na groby najmłodszych, które prezentują się na nagrobkach niezwykle elegancko.

Kontakt

ZAPRASZAMY

DO KONTAKTU TELEFONICZNEGO, MAILOWEGO ORAZ OSOBISTEGO PO UPRZEDNIM UMÓWIENIU SIĘ W SIEDZIBIE FIRMY PRZY UL. ARKUSZOWEJ 136

Kontakt z nami

Nagrobki granitowe Warszawa – Zakład Kamieniarski Miecznikowscy

ul. Arkuszowa 136
01-934 Warszawa

  biuro@miecznikowscy.pl

  508 107 157

 22 835 43 57

 501 162 112

© wszystkie prawa zastrzeżone

Zadzwoń: 508 107 157 Zadzwoń do nas