Napisz do nas:  biuro@miecznikowscy.pl   Zadzwoń: +48 508 107 157

Kamieniarstwo Piastów

W życiu każdego człowieka przychodzi moment, w którym musi zmierzyć się ze śmiercią: swoją, lub kogoś bliskiego. Doskonale znamy ten ból w oczach naszych klientów, gdy przychodzą wybrać nagrobek dla najbliższej osoby. Trochę inaczej patrzą osoby(najczęściej w podeszłym wieku), które pragną wybrać pomnik dla samych siebie, żeby nie obarczać tym bliskich po swoim odejściu. Nie jesteśmy w stanie zmienić praw natury, ani ukoić waszego bólu po stracie, ale możemy z największą starannością wykonać nagrobek, który będzie godnie upamiętniał ważne dla was osoby.

Stawiamy na granit

Granit jest skałą, w której obróbce i pozyskiwaniu się specjalizujemy. Sprowadzamy go z najdalszych zakątków świata, aby cieszyć się najwyższą jakością kamienia. Ten naturalny surowiec powstaje przez setki lat w głębi ziemi. Wolno stygnąca magma, wystawiona na działanie olbrzymiego ciśnienia o nacisku kilkuset ton sprawia, że granit jest najbardziej odporną na wszelkie uszkodzenia skałą.

Granit po obróbce cieszy oko połyskiem i gładką powierzchnią. Ze względu na swój elegancki wygląd, wykorzystywany jest do produkcji blatów, schodów, umywalek, ale wyjątkowa odporność na wilgoć, mróz i słońce, czyni go doskonałym materiałem na płytę nagrobną. Paleta barw tego kamienia rozciąga się od klasycznej czerni dla tradycyjnych nagrobków, po beże, butelkową zieleń i odcienie czerwieni, które sprawdzą się w przypadku nagrobków nowoczesnych.

Pielęgnacja granitu

Jest wyjątkowo łatwa. Aby nagrobek wykonany z tego materiału cieszył oczy przez wiele lat, wystarczy jedynie ciepła woda i szmatka. Na trudniejsze zabrudzenia polecamy użyć jednego ze środków do czyszczenia, które mamy w swojej ofercie. Są to detergenty sprawdzone przez nas osobiście, więc ręczymy za ich jakość. A żeby zaoszczędzić sobie pracy, proponujemy od razu zamontować podstawki, które uchronią płytę, przed kapiącym woskiem.

Nagrobki dla Piastowa

Ważne jest dla nas, aby charakter pomnika pasował do osoby, dla której jest przeznaczony. Nasze usługi kamieniarskie wykonujemy kompleksowo – od płyty nagrobka, przez rzeźby, wazony, napisy, fotografie, po otoczenie grobu. Całość tworzy spójną i estetyczną kompozycję. Już z pozoru błachy dodatek w postaci nietypowego kształtu, czy czcionki napisu, może sprawić, że nagrobek stanie się bardziej nowoczesny.

Najczęściej na cmentarzach

można spotkać nagrobki pojedyncze. Charakteryzuje je wymiar ok 90x190 cm i jedna płyta napisowa. Alternatywą dla nich są szersze – nagrobki dubeltowe, które mają znacznie większą płytę główną i dwie napisowe. W zupełnej opozycji dla nich, stoją nagrobki urnowe dla Piastowa, które są najmniejszych wymiarów. Ich kształty są bardzo różne, od miniaturowych pomników pojedynczych, przez pomniki typu „leżak”, które nie posiadają pionowej tablicy napisowej.

Dokładne wymiary pomników i nagrobków w Piastowie, określa regulamin cmentarza, i to jego musimy się ściśle trzymać.

Zakład kamieniarski Miecznikowskich

Przed podjęciem pracy, dokonuje oględzin na cmentarzu. Pozwala nam to lepiej wkomponować nagrobek w otoczenie i poznać grunt, na którym będziemy pracować.

ZAPRASZAMY

DO KONTAKTU TELEFONICZNEGO, MAILOWEGO ORAZ OSOBISTEGO PO UPRZEDNIM UMÓWIENIU SIĘ W SIEDZIBIE FIRMY PRZY UL. ARKUSZOWEJ 136

Kontakt z nami

Nagrobki granitowe Warszawa – Zakład Kamieniarski Miecznikowscy

ul. Arkuszowa 136
01-934 Warszawa

  biuro@miecznikowscy.pl

  508 107 157

 22 835 43 57

 501 162 112

© wszystkie prawa zastrzeżone

Zadzwoń: 508 107 157 Zadzwoń do nas