Napisz do nas:  biuro@miecznikowscy.pl   Zadzwoń: +48 508 107 157

Zakład Kamieniarski w Warszawie - Miecznikowscy

Liternictwo nagrobne Warszawa

NAPIS NA TABLICY JEST TEŻ WAŻNY

Napis znajdujący się na tablicy nagrobnej jest ważnym elementem każdego nagrobka.

To od jego rozmieszczenia, wielkości i wykonania w dużej mierze zależy efekt końcowy.

Napisy na nagrobkach - realizację poprzedza wykonanie projektu napisów na zamawianej tablicy nagrobnej tak, aby można było ocenić ich proporcje i rozmieszczenie w stosunku do innych elementów. Jest to bardzo ważne, gdyż nie zdajemy się na gust fachowca tylko sami możemy komponować tablicę i cieszyć się jej pięknem przez długie lata.

Taki projekt jest sprawdzany i akceptowany przez zamawiającego, dzięki temu unikamy pomyłek i niedomówień.

Napisy na nagrobkach - techniki wykonania:

  • płytko żłobione i ewentualnie malowane specjalnymi farbami
  • kute ręcznie
  • nakładane wykonane
  • z mosiądzu
  • z brązu
  • ze stali szlachetnej

w wielu krojach i wykończeniach

Napisy takie mocowane są poprzez wiercenie otworów w kamieniu i osadzanie tam liter z przytwierdzonymi do nich bolcami. Wymagane jest użycie profesjonalnych narzędzi i środków klejących. W innym przypadku efekt będzie daleki od oczekiwanego.

Liternictwo nagrobkowe Warszawa - napisy na nagrobkach i liternictwo na pomniku

Większość z Państwa, wcześniej czy (oby!) później, będzie zobligowana do smutnego obowiązku pochowania bliskiej osoby. Musicie wtedy udać się do zakładu pogrzebowego, w celu wybrania pochówku oraz wszelkich innych związanych z nim czynności czy ozdób. Decydując się na nagrobek w zakładzie kamieniarskim, ustalacie Państwo jak ma wyglądać grób, oraz dokonujecie wyboru odpowiednich napisów na nagrobku, a czasem także epitafium. Z doświadczenia wiemy, że wybór typu liternictwa nagrobkowego oraz koloru kamienia płyty, nie należy do najłatwiejszych.

Litery na pomnik – grawer, metal, a może złoto?

Napisy na nagrobkach to sprawa na pozór oczywista, w rzeczywistości wcale nie jest taka prosta. Do wyboru macie Państwo wiele typów liter na pomnik jak np: grawerowane, wypukłe metalowe czy imitujące metal. Musicie także pamiętać, że poza tym, istnieją różne rodzaje czcionek, które powinny pasować do wybranego nagrobka.

Grawerowanie to jedna z najczęściej wybieranych metod liternictwa nagrobkowego. Polega na płytkim wyżłobieniu powierzchni liter (osadzonych na tablicy), za pomocą piaskarki. Dzięki zastosowaniu plotera tnącego, możecie Państwo decydować o przeróżnych kształtach i wielkościach liter, pamiętając żeby współgrały z całością nagrobka.

Liternictwo nagrobkowe Warszawa

W przypadku gdy życzycie sobie Państwo złote napisy na nagrobkach, technologia ich wykonania będzie taka sama, jak w przypadku grawerowanych. Po wykonaniu dokładnego piaskowania powierzchni, następuje oczyszczenie z pyłu (powstałego w wyniku grawerowania), a następnie nakładane zostaje 24 karatowe złoto, w formie cieniutkich płatków. Całość wygląda wyjątkowo okazale. Złocenie liter jest kosztowne, ale jest to inwestycja na lata, której efekt wart jest swojej ceny. Liternictwo nagrobkowe w przypadku liter z metalu, wymaga zastosowania stali nierdzewnej kwasoodpornej, która gwarantuje odporność na warunki atmosferyczne. To tzw. litery chromoniklowe. Montaż ich wymaga precyzji oraz czasu. Każdy ze znaków osadzany jest osobno, w miejscu wcześniej nawierconym przez kamieniarza. Eleganckie, stanowią ozdobę każdego (choćby najprostszego) nagrobka, jednak jest to jedna z najdroższych metod liternictwa nagrobkowego w Warszawie. Poza tym cenne litery są niestety łatwym łupem złodziei.

Nowością w ofercie są litery wytwarzane z wysokogatunkowego laminatu. Do wyboru mamy kilka kolorów: srebrne, czarne, złote. Doskonale imitują wyroby metalowe, ale nie są narażone na kradzieże i związane z tym uszkodzenia nagrobka. Spowodowane jest to faktem, że nie są osadzane jak tradycyjne metalowe litery, a jedynie przyklejone w odpowiedni sposób. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych liter grawerowanych, do dyspozycji macie Państwo różnorodne czcionki (zarówno kształtem jak i gabarytami).

Napisy na nagrobkach. O czym jeszcze warto pamiętać?

Napisówki stanowią zwieńczenie pomnika. Na ich powierzchni umieszcza się kute lub piaskowane napisy (epitafium) o zmarłym, motywy religijne lub świeckie oraz inne elementy zgodnie z Państwa oczekiwaniami. Jako firma, możemy wykonać każdy rodzaj napisówki. Wykonujemy je z takiego samego materiału co nagrobek lub kontrastującego, jeśli takie jest Państwa życzenie.

Liternictwo mocno wpływa na wygląd i koszt nagrobka. Wybierając odpowiednie napisy na nagrobkach, musicie być Państwo przygotowani na dużą ofertę w tym temacie, oraz szeroką rozpiętość cenową. Dodatkowo nie każdy rodzaj liter pasuje do wybranego wcześniej pomnika. Starajcie się zatem dobierać litery w sposób przemyślany, zwracając uwagę na estetykę oraz koszt zamówionych napisów. Jesteśmy gotowi doradzić w sposób rzetelny i fachowy tak, aby wspólnie z Państwem stworzyć wyjątkowe nagrobki.

Kim jesteśmy?

Firma kamieniarska Miecznikowscy, powstała w 1987 roku i działa prężnie na rynku usług pogrzebowych do chwili obecnej. Specjalizujemy się w produkcji nagrobków granitowych, z najwyższej jakości materiałów, przywożonych z całego świata. Do ich obróbki używamy profesjonalnych narzędzi.

Cały czas rozszerzamy działalność, oferując nagrobki według własnych projektów oraz indywidualnych życzeń Państwa. Projektujemy graficznie i dokonujemy wizualizacji napisów. Wspólnie ustalamy szczegóły - od ogólnej bryły, po najdrobniejsze szczegóły, takie jak napisy na nagrobkach, by później wykonać je z najwyższą starannością w hołdzie Państwa bliskim zmarłym.

ZAPRASZAMY

DO KONTAKTU TELEFONICZNEGO, MAILOWEGO ORAZ OSOBISTEGO PO UPRZEDNIM UMÓWIENIU SIĘ W SIEDZIBIE FIRMY PRZY UL. ARKUSZOWEJ 136

Kontakt z nami

Nagrobki granitowe Warszawa – Zakład Kamieniarski Miecznikowscy

ul. Arkuszowa 136
01-934 Warszawa

  biuro@miecznikowscy.pl

  508 107 157

 22 835 43 57

 501 162 112

© wszystkie prawa zastrzeżone

Zadzwoń: 508 107 157 Zadzwoń do nas