Napisz do nas:  biuro@miecznikowscy.pl   Zadzwoń: +48 508 107 157

Zakład Kamieniarski w Warszawie - Miecznikowscy

Kamieniarstwo Błonie

To co po nas zostanie po śmierci, to pamięć Naszych najbliższych i nagrobek na cmentarzu. Ewentualnie to, co zrobiliśmy za życia: dzieło, które podbiło serca milionów na całej ziemi albo wynalazek, jaki zrewolucjonizował świat nauki. Więc warto już za istnienia przypilnować to, aby pomnik, jaki będzie nas upamiętniał, sprawiał to w odpowiedni sposób przez długie lata. Materiały, z jakich wykonywane są tablice cmentarne, robione są z różnych materiałów. Główny ich klasyfikacja, obejmuje kamienie pochodzenia naturalnego oraz coś, co ma je przypominać.

Otoczenia grobów Błonie

Otoczenia grobów w Błoniach czyli wykończenie dookoła pomnika a także powierzchni pomiędzy grobami można wykorzystać przez wyłożenie ke kostką granitową, betonową lub wysypanie kamykami. Oferujemy Państwu technikę ograniczającą do minimum przerost chwastów w odległość pomiędzy nagrobkami poprzez zastosowanie gustownych płytek betonowych o większych wymiarach, lub całych granitowych płyt dostosowywanych wymiarami do potrzeb danego grobu.

Otoczenia grobów Błonie

Groby tymczasowe w Błoniach

Drewniana obudowa nagrobka zastępczego, umożliwia elegancki wygląd. Realizujemy ją w formie płotka z mocnego drewna. Pozwala on uchronić ziemię a także zadbać o schludność miejsca pochówku. Drewno, którego stosujemy na obudowanie tworząc groby tymczasowe na pochówki w Błoniach, może być w stanie surowym bądź pomalowane farbą. Obudowa nagrobka od wewnętrznej strony możemy zaimpregnować lub zabezpieczyć folią izolacyjną. Zakonserwowanie zapewnia ograniczony dostęp wilgoci. Przy obramowaniu umieszczamy krzyż. Środek stanowią niewielkie kamyki gryzu białego czy granitowego. Na Państwa życzenie mogiła może być wypełniona korą, ziemią czy żywą trawą. Tymczasem możecie posadzić rośliny. Przygotowane tą metodą miejsce pochówku, pozwoli na zachowanie porządku na grobie, do momentu zainstalowania nagrobka wykonanego z granitu lub innego tworzywa.

Groby tymczasowe w Błoniach

Kamieniarstwo Błonie - Skontaktuj się z nami

Adres

Główna siedziba: ul. Arkuszowa 136, 01-934 Warszawa
Zadzwoń i zapytaj o nasze usługi

Telefon

Zadzwoń: 508-107-157
22 835 43 57

Email

biuro@miecznikowscy.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 7.00 - 17.00
Sobota: 8.00 - 13.00

Rzeźba nagrobna Błonie

Rzeźba nagrobna to niezwykły typ twórczości. Dlatego staramy się w całości oddać wizję udzieloną przez Państwa. Do każdej figury nagrobnej podchodzimy indywidualnie, co sprawia je wyjątkowymi a także oryginalnymi. Chcemy, by oddawały zarówno powagę okoliczności jak również szacunek zmarłemu. Naszym obowiązkiem jest, by każda z rzeźb nagrobnych powodowała niezwykłe uczucia, skłaniała do głębokich refleksji i miała niezwykłą wartość artystyczną. Najczęściej produkowanymi rzeźbami są postacie Chrystusa, Maryi, świętych, wizerunki aniołów, serca, delikatne motywy roślinne czy otwartej księgi. Nagrobki z motywem aniołów to aranżacje, szczególnie upodobane na groby najmłodszych, które prezentują się na nagrobkach niezwykle elegancko.

Otoczenia grobów Błonie

Zima na cmentarzu. Jak dbać o nagrobek na cmentarzu
12:45, dnia 21 grudzień 2022r.

Zima na cmentarzu. Jak dbać o nagrobek na cmentarzu

Zima na cmentarzu może być bardzo wymagająca dla kamieniarzy. Niesprzyjające warunki atmosferyczne, takie jak obfite opady śniegu i deszczu, niskie temperatury sięgające nawet kilkunastu stopni mrozu czy wiejący wiatr, mogą utrudniać kamieniarzom pracę na cmentarzach.

Grób murowany czy ziemny
12:25, dnia 21 grudzień 2022r.

Grób murowany czy ziemny

Często pojawia się pytanie, czy pochować bliską osobę w grobie murowanym czy ziemnym. Często trudno jest poznać różnicę, gdy jest się w żałobie po śmierci bliskiej osoby. Dziś wyjaśnimy, czy grób ziemny jest lepszy od murowanego i jakie są tego konsekwencje.

Czy warto postawić nagrobek jeszcze za życia?
16:51, dnia 12 czerwiec 2022r.

Czy warto postawić nagrobek jeszcze za życia?

Nagrobek zazwyczaj stawia się po śmierci danej osoby. Wybór nagrobka jest trudny, ponieważ często dokonuje się go pod wpływem i bez wiedzy. Niektórzy ludzie chcą ułatwić sobie życie jeszcze przed śmiercią.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze tablicy
15:21, dnia 01 czerwiec 2022r.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze tablicy

Tablica nagrobna służy dwóm celom: dostarcza informacji o osobie pochowanej w grobie, a także czci pamięć bliskich, którzy utracili ukochaną osobę. Często zawiera imiona i nazwiska oraz daty urodzenia i śmierci, a także fotografie, elementy ozdobne, symbole religijne i cytaty.

Kim jest mistrz ceremonii?
15:29, dnia 02 czerwiec 2022r.

Kim jest mistrz ceremonii?

Mistrz ceremonii jest odpowiedzialny za przeprowadzenie końcowej ceremonii pożegnalnej. W przypadku pogrzebów religijnych ceremonię tę przeprowadza zazwyczaj osoba duchowna.

Murowanie grobów Błonie

Świadczymy usługi związane z budowaniem nagrobków i przekształcaniem nagrobków [gruntownych rodzinnych w murowane. Przekształcenia nagrobku ziemnego wolno zrobić po dwudziestu latach od ostatniego pochówku. Dominacją nagrobków murowanych nad ziemnymi jest brak dwudziestoletnich opłat a także ryzyka stracenia nagrobku w przypadku nie przedłużenia takiej opłaty. Zbudowanie grobu powoduje przygotowanie fundamentu pod grób, jaki pozwoli na jego bezpieczne postawienie. Rozwiązanie takie chroni także przechylaniu czy zapadaniu się grobu z upływem lat. Wykonujemy groby murowane jedno,dwu,trzy poziomowe (w stosunku od wymogów geologicznych) oraz groby urnowe. Groby te wykonywane są ze specjalnych bloczków betonowych, montowanych na zaprawie cementowej, oraz sklepione są płytkami żelbetowymi.

Murowanie grobów Błonie

Fotografia nagrobna Błonie

Fotografia nagrobna Błonie to szczególnie istotny element, do jakiego rodzina zmarłej osoby podchodzi wielokrotnie niezwykle emocjonalnie. Dlatego też staramy się, aby zamówione u nas fotografie były najwyższej jakości, wytrzymałe na pogodę, upływ czasu i jednocześnie z barwą oryginału, na podstawie którego są tworzone. Fotografie nagrobkowe powinny być trwałe a także nie ulegać płowieniu przez długie lata.

Fotografia nagrobna Błonie

ZAPRASZAMY

DO KONTAKTU TELEFONICZNEGO, MAILOWEGO ORAZ OSOBISTEGO PO UPRZEDNIM UMÓWIENIU SIĘ W SIEDZIBIE FIRMY PRZY UL. ARKUSZOWEJ 136

Kontakt z nami

Nagrobki granitowe Warszawa – Zakład Kamieniarski Miecznikowscy

ul. Arkuszowa 136
01-934 Warszawa

  biuro@miecznikowscy.pl

  508 107 157

 22 835 43 57

 501 162 112

© wszystkie prawa zastrzeżone

Zadzwoń: 508 107 157 Zadzwoń do nas