Napisz do nas: biuro@miecznikowscy.pl Zadzwoń: +48 508 107 157
Kamieniarstwo Błonie
Kamieniarstwo, a Błonie. Jaki nagrobek w Błoni wybrać?
Ostatecznie jedyne co po nas pozostanie to pamięć naszych bliskich oraz... nagrobek. Aby ten ostatni cieszył się świetnością przez wiele lat, warto poważnie przemyśleć wybór surowca, z którego zostanie wykonany.
Materiały na nagrobki można podzielić na dwie grupy: kamienie naturalne i ich substytuty
Kamienie naturalne:
Marmur – pierwsze skojarzenie z tym kamieniem to luksus. Jest kamieniem wydobywanym z dna oceanu, dokładnie osadem różnych szczątków które zawierają wody. Mimo swojej ceny, nie jest to surowiec odporny na działanie warunków atmosferycznych, chemicznych i mechanicznych. Jego największą zaletą jest uroda.
W ostatecznym rozrachunku może okazać się, że marmurowy nagrobek mimo swojej ekskluzywności, będzie wyglądał schludnie tylko przez pierwszych kilkanaście lat.
Piaskowiec – to kolejny z kamieni naturalnych, który bez wątpienia pięknie się prezentuje (znów) przez jakiś czas. Podobnie jak marmur, nie jest wrażliwy na warunki atmosferyczne. Aby piaskowiec zachował swoją świetność – nie kruszył się i nie miał osadu z nieestetycznej patyny, konieczna jest pracowita impregnacja. Nie jest zatem zbyt praktycznym wyborem.
Granit – to połączenie pięknego wyglądu i niezwykłej wytrzymałości. Ten kamień występuje w wielu kolorach, od klasycznej czerni i szarości, po odcienie beżu, butelkowej zieleni i czerwieni. Dodatkowo każdy nagrobek jest unikatowy, ze względu na fakt, że bloki skalne granitu mają rysunki wzoru i różną strukturę, odbarwienia. Do jego pielęgnacji wystarczy ciepłą woda, szczotka lub szmatka i detergent (który potem należy obficie spłukać).
Nienaturalne kamienie
Konglomerat – to mieszanka 95% łamanego naturalnego kamienia i żywicy poliestrowej. W efekcie otrzymujemy odporny mechanicznie produkt, tańszy od kamienia naturalnego. Zwolennicy tego surowca wskazują na kontrolowany proces produkcji. Mamy wpływ na kolor i jakość końcowego efektu.
Lastryko - jest połączeniem białego lub szarego cementu z grysem. Jego kolor zależy od użytego koloru cementu, grysu i barwników. Ten sztuczny kamień jest odporny na zarysowania, promienie słoneczne i czynniki atmosferyczne. Jego estetyka to kwestia gustu, jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że na niektórych zabytkowych cmentarzach (np. na warszawskich Powązkach) niedozwolone są nagrobki z lastryko.
Zakład kamieniarski Miecznikowskich
Stawiamy na granit, ze względu na połączenie wszystkich pożądanych cech:
- wytrzymałości,
- łatwej pielęgnacji,
- estetycznego wyglądu, etc.
Nasze usługi obejmują wykonanie nagrobków nowoczesnych i tradycyjnych. Zrealizujemy Państwa zlecenie zarówno na nagrobek pojedynczy, jak i podwójny.
Pomniki i nagrobki dla Błoni od nas, to gwarancja profesjonalnie wykonanego miejsca spoczynku Państwa najbliższych.
Nasze usługi kamieniarskie obejmują też zagospodarowanie przestrzeni wokół grobu – wyłożenie kostki lub kamyczków. Zajmujemy się także liternictwem, fotografiami, dodatkami takimi jak wazony, krzyże lub rzeźby.
Nie tylko trumny
Mimo że na cmentarzach w całej Polsce największą popularnością cieszą się nagrobki pojedyncze, nie zapominamy o zmarłych, którzy woleli być skremowanymi po odejściu z tego świata. Nagrobki na urny w Błoniach są małymi dziełami sztuki, ponieważ uważamy, że to nie rozmiar ma znaczenie, a dbałość o detale i staranne wykonanie.