Napisz do nas:  biuro@miecznikowscy.pl   Zadzwoń: +48 508 107 157

Zakład Kamieniarski w Warszawie - Miecznikowscy

Otoczenia grobów

Otoczenia grobów Warszawa czyli wykończenie wokół pomnika oraz przestrzeni między nagrobkami można zagospodarować poprzez wyłożenie jej kostką betonową, granitową lub wysypanie kamykami.

Oferujemy Państwu metodę ograniczającą do minimum przerost chwastów w przestrzeniach między grobami poprzez zastosowanie eleganckich płytek betonowych o większych wymiarach, lub całych granitowych płyt dostosowywanych wymiarami do potrzeb danego grobu.

Otoczenia granitowe wykonujemy z jednolitych elementów kamiennych wykończonych specjalną techniką zapobiegającą ślizganiu się oraz z nacięciami imitującymi pojedynczą kostkę.

Otoczenia grobów Warszawa muszą być wykonywane na specjalnie przygotowanym gruncie wokół muru grobu, gdyż w przeciwnym razie, teren będzie osiadał i wykonane otoczenie może ulec uszkodzeniu.

Nie możemy sztucznie przyspieszyć osiadania gruntu. Dlatego prace nie są prowadzone od razu po wymurowaniu grobu.  W tym celu konieczne jest odczekanie, aż grunt osiądzie samoczynnie.

Kostki betonowe Warszawa lub granitowe układane są na podbudowie z chudego betonu i w odstępach, w zależności od rodzaju materiału, z jakiego zostały wykonane. Pojawiające się w przestrzeniach łączących chwasty są zjawiskiem naturalnym i wymagają natychmiastowego usuwania, gdyż będą działać niszcząco na ułożone elementy.

Otoczenie i wykończenie wokół pomnika Warszawa - opaska i układanie kostki wokół nagrobka

Pochówek bliskiej osoby wymaga wielu zabiegów. Wybór miejsca, trumny czy płyty granitowej z epitafium, to nie ostatnie zadania, z długiej listy rzeczy do zrobienia. Należy pomyśleć także o wykończeniu wokół pomnika. Znajdujący się na cmentarzu nagrobek, zaprojektowany z dbałością o szczegóły, powinien zostać uzupełniony poza swoją bryłą, w granicach wyznaczonego terenu. Decyzja o tym czym wyłożyć otoczenie pola nagrobnego jest sprawą indywidualną każdego z Państwa i zależy np. od stylu w jakim wykonany został grób czy terenu.

Wykończenia wokół pomnika Warszawa – kropka nad „i” projektu grobu

Puste otoczenie wokół nagrobka, mogą Państwo zagospodarować na wiele sposobów: poprzez wyłożenie kostką betonową lub granitową czy np. wysypanie kamykami lub otoczakami. Płytki wokół pomnika wyglądają schludnie elegancko. Opaski wokół grobu muszą być wykonywane na specjalnie przygotowanym gruncie. W przeciwnym razie, teren będzie osiadał i całość miejsca pochówku może ulec uszkodzeniu.

Kostka wokół pomnika - zapełni przestrzeń obok grobu

Kostka wokół pomnika Warszawa (zarówno betonowa jak i granitowa) układana jest na podbudowie z betonu, w odpowiednich odstępach. Pojawiające się (w przestrzeniach łączących) chwasty, są zjawiskiem naturalnym. O ile nie są mchem, wymagają natychmiastowego usuwania, gdyż będą działać niszcząco na ułożone starannie elementy.

Firma Miecznikowscy w Warszawie wykonuje otoczenia granitowe z jednolitych elementów kamiennych. Wykończone zostają specjalną techniką, zapobiegającą ślizganiu się, a ozdabia się je profesjonalnymi nacięciami, imitującymi pojedynczą kostkę.

Jako, że nie można przyspieszyć osiadania gruntu wokół pomnika, układanie kostki dokonywane jest, gdy ziemia obniży się samoczynnie.

Eleganckie płytki wokół pomnika czy kostki brukowe na cmentarz?

Najczęściej używanym materiałem na chodnik wokół pomnika, jest kostka cementowa w kształcie prostokąta. To jeden z najpopularniejszych, a zarazem najtańszych sposobów, wybieranych przez Państwo, do brukowania okolic nagrobka Warszawa. Kształt, a także odcień szarości bruku, jest tak bardzo uniwersalny, że pasuje praktycznie do każdego rodzaju granitu.

Znacznie drożej kosztuje chodnik z kostki granitowej, której główną zaletą jest wysoka estetyka, trwałość i praktyczność. Kostka granitowa występuje najczęściej w trzech kolorach: szarym, czerwonym oraz czarnym. Jest łupana z charakterystycznymi, nieregularnymi ścianami o wymiarach 4/6. Ścieżka przy nagrobku, wyłożona surową kostką granitową, doskonale komponuje się z polerowanymi elementami pomnika, nadając eleganckiego wyglądu całości.

Uwieńczeniem otoczenia grobów bliskich, są ławki cmentarne i rośliny (o ile teren i miejsce na to pozwalają). To doskonały pomysł na zagospodarowanie przestrzeni wokół. Modele ławek ze składanym siedziskiem, pozwalają zaoszczędzić miejsce. Możliwość dokupienia skrzynki, rozwiązuje problem przechowywania przyborów do czyszczenia nagrobka.

Miecznikowscy Warszawa- wykończenie wokół pomnika to nie koniec naszej oferty!

Firma Kamień Naturalny i Sztuczny Miecznikowscy w Warszawie, powstała w 1987 roku. Specjalizujemy się w produkcjach granitowych. Stosujemy najwyższej jakości granity z całego świata. Wykonujemy z nich nagrobki, płyty, ozdoby, wazony, a także wykończenie wokół pomnika. Zadowolenie z naszych usług powoduje, że ciągle poszerzamy ofertę.

Proponujemy Państwu zagospodarowanie przestrzeni obok grobów, metodą ograniczającą do minimum, przerost chwastów w przestrzeniach między grobami i powstawanie błota. Dzieje się tak poprzez zastosowanie eleganckich płytek wokół pomnika lub tańszej, lecz równie funkcjonalnej - kostki brukowej na cmentarz.

Zachęcamy Państwa do przejrzenia i skorzystania z naszej kompleksowej oferty w Warszawie. Jeśli nie wiecie co położyć wokół pomnika - jesteśmy w każdej chwili gotowi udzielić fachowej porady - na każdym etapie i w każdym aspekcie, dotyczącym pochówku.

ZAPRASZAMY

DO KONTAKTU TELEFONICZNEGO, MAILOWEGO ORAZ OSOBISTEGO PO UPRZEDNIM UMÓWIENIU SIĘ W SIEDZIBIE FIRMY PRZY UL. ARKUSZOWEJ 136

Kontakt z nami

Nagrobki granitowe Warszawa – Zakład Kamieniarski Miecznikowscy

ul. Arkuszowa 136
01-934 Warszawa

  biuro@miecznikowscy.pl

  508 107 157

 22 835 43 57

 501 162 112

© wszystkie prawa zastrzeżone

Zadzwoń: 508 107 157 Zadzwoń do nas