Napisz do nas:  biuro@miecznikowscy.pl   Zadzwoń: +48 508 107 157

Zakład Kamieniarski w Warszawie - Miecznikowscy

Kamieniarstwo Karczew

To co po nas zostanie po śmierci, to pamięć Naszych najbliższych a także nagrobek na cmentarzu. Opcjonalnie to, co zrobiliśmy za istnienia: wynalazek, który zrewolucjonizował świat nauki, albo dzieło, jakie podbiło serca milionów na całej Ziemi. Dlatego warto już za życia przypilnować to, aby nagrobek z frimy kamieranirskiej Miecznikowscy, jaki będzie nas upamiętniał, sprawiał to w godny sposób przez wiele lat. Materiały, z jakich robione są tablice cmentarne, robione są z różnych materiałów. Charakterystyczny ich klasyfikacja, obejmuje kamienie pochodzenia naturalnego a także coś, co przypomina kamienie naturalne.

Groby tymczasowe Karczew


Drewniana obudowa grobu krótkoterminowego, gwarantuje gustowny wygląd przed wybraniem usługi kamieniarskiej, która pozwoli nam ustawić nahrobek na następne lata.Grób tymczasowy produkujemy w formie płotka z mocnego drzewa. Umożliwia on zabezpieczyć ziemię i zadbać o czystość miejsca pochówku. Drzewo, którego używamy na obramowanie tworząc nagrobki zastępcze na pochówki w Karczewie, może być w stanie surowym lub pomalowane farbą. Obudowa nagrobka od wewnętrznej strony możemy zabezpieczyć farbą lub uchronić folią izolacyjną. Zakonserwowanie umożliwia ograniczony dostęp wilgoci. Przy obudowie stawiamy krzyż. Środek stanowią małe kamyki gryzu marmurowego czy granitowego. Na Państwa życzenie mogiła może być wypełniona korą, ziemią czy żywą trawą. Tymczasem możecie posadzić rośliny. Zbudowane w ten sposób miejsce pochówku, pozwala na utrzymanie porządku na grobie, do momentu zainstalowania pomnika zbudowanego z granitu albo innego tworzywa.

Groby tymczasowe Karczew

Kontakt

Murowanie grobów Karczew

Świadczymy usługi powiązane z murowaniem grobów a także ziemnych,  rodzinnych wmurowanych. Przerobienia nagrobku ziemnego można dokonać po dwudziestu latach od poprzedniego pogrzebu. Przewagą grobów murowanych nad ziemnymi jest brak dwudziestoletnich opłat a także zagrożenia zlikwidowania nagrobku w monecie nie przedłużenia takiej opłaty. Wymurowanie nagrobka powoduje przygotowanie fundamentu pod nagrobek, jaki pozwoli na jego stabilne postawienie. Rozwiązanie takie zapobiega także przechylaniu lub zapadaniu się nagrobków z upływem lat. Budujemy nagrobki murowane jedno,dwu,trzy poziomowe (w stosunku od warunków geologicznych) a także groby urnowe. Groby te tworzone są ze profesjonalnych”określonych bloczków betonowych, stawianych na zaprawie cementowej, i sklepione są płytkami żelbetowymi.

Murowanie grobów Karczew

Ozdoby z mosiądzu Karczew

W ofercie firmy znajdą Państwo dekoracje z mosiądzu w Karczewie na cmentarz a także zsnjmujemy się kamieniarstwem. Dostarczane przez nas dekoracje mosiężne na nagrobek, wytwarzane są przez włoską firmę Pilla funkcjonującą od 1935 roku. Dekoracje z mosiądzu na cmentarz, mają wytrzymałość porównywalną ze stopami stosowanymi w przemyśle morskim!

Otoczenia grobów Karczew

Zima na cmentarzu. Jak dbać o nagrobek na cmentarzu
12:45, dnia 21 grudzień 2022r.

Zima na cmentarzu. Jak dbać o nagrobek na cmentarzu

Zima na cmentarzu może być bardzo wymagająca dla kamieniarzy. Niesprzyjające warunki atmosferyczne, takie jak obfite opady śniegu i deszczu, niskie temperatury sięgające nawet kilkunastu stopni mrozu czy wiejący wiatr, mogą utrudniać kamieniarzom pracę na cmentarzach.

Grób murowany czy ziemny
12:25, dnia 21 grudzień 2022r.

Grób murowany czy ziemny

Często pojawia się pytanie, czy pochować bliską osobę w grobie murowanym czy ziemnym. Często trudno jest poznać różnicę, gdy jest się w żałobie po śmierci bliskiej osoby. Dziś wyjaśnimy, czy grób ziemny jest lepszy od murowanego i jakie są tego konsekwencje.

Czy warto postawić nagrobek jeszcze za życia?
16:51, dnia 12 czerwiec 2022r.

Czy warto postawić nagrobek jeszcze za życia?

Nagrobek zazwyczaj stawia się po śmierci danej osoby. Wybór nagrobka jest trudny, ponieważ często dokonuje się go pod wpływem i bez wiedzy. Niektórzy ludzie chcą ułatwić sobie życie jeszcze przed śmiercią.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze tablicy
15:21, dnia 01 czerwiec 2022r.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze tablicy

Tablica nagrobna służy dwóm celom: dostarcza informacji o osobie pochowanej w grobie, a także czci pamięć bliskich, którzy utracili ukochaną osobę. Często zawiera imiona i nazwiska oraz daty urodzenia i śmierci, a także fotografie, elementy ozdobne, symbole religijne i cytaty.

Kim jest mistrz ceremonii?
15:29, dnia 02 czerwiec 2022r.

Kim jest mistrz ceremonii?

Mistrz ceremonii jest odpowiedzialny za przeprowadzenie końcowej ceremonii pożegnalnej. W przypadku pogrzebów religijnych ceremonię tę przeprowadza zazwyczaj osoba duchowna.

Otoczenia grobów Karczew

Otoczenia grobów w Karczewie czyli wykończenie wokół pomnika oraz przestrzeni między grobami można wykorzystać poprzez wyłożenie ke kostką granitową, betonową lub wysypanie kamykami. Proponujemy Państwu technikę zmniejszającą do minimum przerost chwastów w przerwach pomiędzy grobami przez wykorzystanie stylowych płytek betonowych o większych wymiarach, lub całych granitowych płyt dostosowywanych wymiarami do potrzeb danego nagrobku. A jesli państwo nie mają stałego nagrabko zapraszamy do skorzystania z naszych usług kamieniarskich.

Otoczenia grobów Karczew

Fotografia nagrobna Karczew

Fotografia nagrobna Karczew to niezwykle znaczący element, do jakiego przyjaciele zmarłej osoby traktuje wielokrotnie bardzo emocjonalnie. Dlatego też dokładamy wszelkich starań, by kupowane u nas fotografie były najwyższej klasy, wytrzymałe na pogodę, upływ czasu a także zgodne z kolorystyką oryginału, na bazie jakiego są wykonywane. Zdjęcia nagrobkowe powinny być trwałe a także nie ulegać płowieniu przez wiele lat.

Fotografia nagrobna Karczew

ZAPRASZAMY

DO KONTAKTU TELEFONICZNEGO, MAILOWEGO ORAZ OSOBISTEGO PO UPRZEDNIM UMÓWIENIU SIĘ W SIEDZIBIE FIRMY PRZY UL. ARKUSZOWEJ 136

Kontakt z nami

Nagrobki granitowe Warszawa – Zakład Kamieniarski Miecznikowscy

ul. Arkuszowa 136
01-934 Warszawa

  biuro@miecznikowscy.pl

  508 107 157

 22 835 43 57

 501 162 112

© wszystkie prawa zastrzeżone

Zadzwoń: 508 107 157 Zadzwoń do nas