Napisz do nas:  biuro@miecznikowscy.pl   Zadzwoń: +48 508 107 157

Zakład Kamieniarski w Warszawie - Miecznikowscy

Kamieniarstwo Marki

To co po nas zostanie po śmierci, to pamięć Naszych najbliższych a także pomnik na cmentarzu. Możliwe również to, co stworzyliśmy za życia: dzieło, jakie podbiło serca milionów na całej ziemi czy wynalazek, który zrewolucjonizował świat nauki. Więc warto teraz za istnienia przypilnować to, aby pomnik, który będzie nas upamiętniał, robił to w odpowiedni sposób przez długie lata. Materiały, z jakich tworzone są tablice cmentarne, wykonywane są z różnych materiałów. Podstawowy ich podział, obejmuje kamienie pochodzenia naturalnego oraz coś, co ma je przypominać.

Środki do pielęgnacji kamienia Marki

Impregnaty do kamienia proponowane przez Miecznikowskich są produktami przetestowanymi, o doskonałej klasy zarówno firm zagranicznych jak i krajowych. Dobór dobrego impregnatu pozwala w pełni cieszyć się atutami usługi kamieniarskiej oraz uchroni grób na wiele lat. Jeżeli potrzebujecie Państwo dobrego środka z gwarancją znajdziecie go w naszej firmie Miecznikowscy.

Środki do pielęgnacji kamienia Marki

Ozdoby z mosiądzu Marki

W naszej ofercie kamieniarskiej znajdą Państwo ozdoby z mosiądzu w Markach na cmentarz. Sprzedawane przez nas ozdoby mosiężne na nagrobek, tworzone są przez firnę Pilla z Włoch pracującą od 1935 roku. Dekoracje z mosiądzu na cmentarz, mają wytrzymałość porównywalną ze stopami stosowanymi w przemyśle okrętowym!

Nasze realizacje w Markach

Groby tymczasowe Marki

Drewniana obudowa grobu zastępczego, gwarantuje elegancki wygląd przed wybraniem usługi kamieniarskiej, która pozwoli nam ustawić nagrobek na następne lata. Nagrobek tymczasowy produkujemy w postaci płotka z mocnego drzewa. Umożliwia on zabezpieczyć ziemię oraz zadbać o czystość miejsca pochówku. Drzewo, jakiego używamy na obudowanie tworząc groby tymczasowe na pochówki w Markach, może być w stanie naturalnym lub zabezpieczone farbą. Obramowanie nagrobka od wewnątrz możemy zaimpregnować lub ochornić folią izolacyjną. Zakonserwowanie zapewnia ograniczony dostęp wilgotności. Przy obramowaniu stawiamy krzyż. Wewnętrzną część stanowią małe kamyki granitowe lub gryzu marmurowego . Na Państwa życzenie mogiła może być wypełniona korą, ziemią lub żywą trawą. Wtedy możecie posadzić kwiaty. Wykonane tą metodą miejsce pochówku, pozwoli na utrzymanie porządku na nagrobku, do czasu zainstalowania nagrobka zbudowanego z granitu lub innego materiału.

Groby tymczasowe Marki

Otoczenia grobów Marki

Zima na cmentarzu. Jak dbać o nagrobek na cmentarzu
12:45, dnia 21 grudzień 2022r.

Zima na cmentarzu. Jak dbać o nagrobek na cmentarzu

Zima na cmentarzu może być bardzo wymagająca dla kamieniarzy. Niesprzyjające warunki atmosferyczne, takie jak obfite opady śniegu i deszczu, niskie temperatury sięgające nawet kilkunastu stopni mrozu czy wiejący wiatr, mogą utrudniać kamieniarzom pracę na cmentarzach.

Grób murowany czy ziemny
12:25, dnia 21 grudzień 2022r.

Grób murowany czy ziemny

Często pojawia się pytanie, czy pochować bliską osobę w grobie murowanym czy ziemnym. Często trudno jest poznać różnicę, gdy jest się w żałobie po śmierci bliskiej osoby. Dziś wyjaśnimy, czy grób ziemny jest lepszy od murowanego i jakie są tego konsekwencje.

Czy warto postawić nagrobek jeszcze za życia?
16:51, dnia 12 czerwiec 2022r.

Czy warto postawić nagrobek jeszcze za życia?

Nagrobek zazwyczaj stawia się po śmierci danej osoby. Wybór nagrobka jest trudny, ponieważ często dokonuje się go pod wpływem i bez wiedzy. Niektórzy ludzie chcą ułatwić sobie życie jeszcze przed śmiercią.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze tablicy
15:21, dnia 01 czerwiec 2022r.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze tablicy

Tablica nagrobna służy dwóm celom: dostarcza informacji o osobie pochowanej w grobie, a także czci pamięć bliskich, którzy utracili ukochaną osobę. Często zawiera imiona i nazwiska oraz daty urodzenia i śmierci, a także fotografie, elementy ozdobne, symbole religijne i cytaty.

Kim jest mistrz ceremonii?
15:29, dnia 02 czerwiec 2022r.

Kim jest mistrz ceremonii?

Mistrz ceremonii jest odpowiedzialny za przeprowadzenie końcowej ceremonii pożegnalnej. W przypadku pogrzebów religijnych ceremonię tę przeprowadza zazwyczaj osoba duchowna.

Murowanie grobów Marki

Świadczymy usługi kamieniarskie powiązane z budowaniem nagrobków a także zmienieniem grobów ziemnych rodzinnych w murowane. Przekształcenia nagrobku ziemnego wolno zmienić po dwudziestu latach od ostatniego pochówku. Dominacją grobów murowanych nad ziemnymi jest brak 20-letnich opłat a także ryzyka stracenia nagrobku w wypadku nie przedłużenia takiej opłaty. Zbudowanie nagrobka powoduje stworzenie fundamentu pod nagrobek, który umożliwia na jego stałe postawienie. Rozwiązanie takie chroni również przechylaniu lub zapadaniu się grobu z upływem lat. Tworzymy nagrobki murowane jedno,dwu,trzy poziomowe (zależnie od warunków przyrodniczych) oraz nagrobki urnowe. Groby te budowane są ze specjalnych bloczków betonowych, stawianych na zaprawie cementowej, a sklepione są płytkami żelbetowymi.

Murowanie grobów Marki

Fotografia nagrobna Marki

Fotografia nagrobna Marki to szczególnie znaczący punkt, do którego rodzina zmarłego podchodzi wielokrotnie niezwykle emocjonalnie. Stąd też dokładamy wszelkich starań, aby zamówione u nas fotografie były najwyższej jakości, wytrzymałe na klimat, upływ czasu i odpowiednie z barwą oryginału, na podstawie jakiego są wykonywane. Ale także dzięki wspaniałej usłudze kamieniarskiej, każde zdjęcie wyglada jeszcze lepiej na naszym nagrobku. Fotografie nagrobkowe powinny być wytrzymałe oraz nie ulegać płowieniu przez wiele lat.

Fotografia nagrobna Marki

Kamieniarstwo Marki - Skontaktuj się z nami

Adres

Główna siedziba: ul. Arkuszowa 136, 01-934 Warszawa
Zadzwoń i zapytaj o nasze usługi

Telefon

Zadzwoń: 508-107-157
22 835 43 57

Email

biuro@miecznikowscy.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 7.00 - 17.00
Sobota: 8.00 - 13.00

ZAPRASZAMY

DO KONTAKTU TELEFONICZNEGO, MAILOWEGO ORAZ OSOBISTEGO PO UPRZEDNIM UMÓWIENIU SIĘ W SIEDZIBIE FIRMY PRZY UL. ARKUSZOWEJ 136

Kontakt z nami

Nagrobki granitowe Warszawa – Zakład Kamieniarski Miecznikowscy

ul. Arkuszowa 136
01-934 Warszawa

  biuro@miecznikowscy.pl

  508 107 157

 22 835 43 57

 501 162 112

© wszystkie prawa zastrzeżone

Zadzwoń: 508 107 157 Zadzwoń do nas