Napisz do nas:  biuro@miecznikowscy.pl   Zadzwoń: +48 508 107 157

Kamieniarstwo Marki

Kamieniarstwo Marki czyli piękne ostatnie pożegnanie

Mawia się, że umieranie jest najtrudniejsze nie dla tego, który właśnie żegna się z życiem, a dla jego najbliższych. Trudno się nie zgodzić z tymi słowami. To właśnie rodzina zostaje z przyszywającym serce bólem i… wieloma sprawami do załatwienia. 

Jedną z nich, zaraz po zorganizowaniu pogrzebu, jest wybór nagrobka. W naszym zakładzie kamieniarskim dokonamy wszelkich starań, aby ten proces był jak najsprawniej przeprowadzony i jak najmniej traumatyczny dla Państwa.

Pomniki i nagrobki. W Markach gusta są różne

Posiadamy bogatą ofertę nowoczesnych nagrobków, które mogą Państwo obejrzeć na wystawie naszego zakładu. Oprócz tego realizujemy projekty od zera, według waszych potrzeb. Oferujemy:

Nagrobki pojedyncze

Najpowszechniej spotykany na cmentarzach pomnik. Składa się z jednej płyty napisowej. Wbrew nazwie, można pod nim pochować więcej niż jedną osobę, dzięki wykopywanym poziomom. 

Wybierany jest wtedy, gdy na cmentarzu nie ma miejsca na podwójny nagrobek. Dlatego jest też tańszy (mniejsza przestrzeń i ilość materiałów). Ponadto z uwagi na to, że jest najczęściej wybieranym pomnikiem, posiadamy najwięcej gotowych wzorów właśnie nagrobka pojedynczego. 

Nagrobki podwójne

Są symbolem więzi, która łączyła zmarłych ludzi. Ten typ nagrobka niesie za sobą przesłanie „nawet śmierć nas nie rozłączy”. Pomnik składa się z dwóch płyt napisowych. Ze względu na dużą powierzchnie, bardzo do niego pasują różnego typu ozdoby: krzyże, rzeźby, grawery itp. 

Pod podwójnym nagrobkiem, dwie trumny spoczywają obok siebie. Jeśli dołożyć do tego poziomy, to mamy prawie grobowiec.

Nagrobki urnowe. Marki coraz częściej wybierają kremację

To pomnik dla urny z prochami. Zajmuje znacznie mniej miejsca niż nagrobek na trumny, z tego powodu jest również najmniej kosztownym wyborem. 

Jak w przypadku każdego z powyższych nagrobków i ten można wykonać w wersji naziemnej i… „napiwnicznej”. Pierwsza z nich, to pochówek trumny lub urny bezpośrednio w ziemi, natomiast druga obejmuje wykonanie betonowej piwniczki pod nagrobkiem, co bardzo ułatwia chowanie kolejnych trumien bądź urn.

Inne usługi kamieniarskie zakładu Miecznikowskich

Jak wspomnieliśmy na samym początku, dokonamy wszelkich starań, aby proces pochówku bliskiej osoby został przeprowadzony najsprawniej jak to tylko możliwe. 

Dlatego oprócz samych nagrobków, oferujemy także wykonanie liter, zdjęć, wazonów, krzyży i innych ozdób, ławeczek, rzeźb i wyłożenie otoczenia grobu kostką betonową, granitową lub kamyczkami. 

A jak to wygląda etapami?

Najpierw pracownicy naszego zakładu, udają się na cmentarz parafialny, gdzie dokonują oględzin grobu. Pozyskujemy wtedy m.in. takie istotne informacje jak grunt, na którym będzie znajdował się nagrobek w Markach.

Następnie Państwo jako klienci wybierają materiał, z którego ma być zrobiony pomnik. 

Kolejnym krokiem jest ustalenie wspólnie z Państwem wielkości i kształtu nagrobka. 

Następnie pracownicy naszego zakładu Miecznikowskich, tworzą projekt graficzny nagrobka. Po zatwierdzeniu go przez Państwa, wykonujemy wstępny montaż (jeśli zamówienie jest wyjątkowo skomplikowane).

Ostatnia prosta obejmuje transport i ostateczny montaż nagrobka, wraz z pracami wykończeniowymi. 

ZAPRASZAMY

DO KONTAKTU TELEFONICZNEGO, MAILOWEGO ORAZ OSOBISTEGO PO UPRZEDNIM UMÓWIENIU SIĘ W SIEDZIBIE FIRMY PRZY UL. ARKUSZOWEJ 136

Kontakt z nami

Nagrobki granitowe Warszawa – Zakład Kamieniarski Miecznikowscy

ul. Arkuszowa 136
01-934 Warszawa

  biuro@miecznikowscy.pl

  508 107 157

 22 835 43 57

 501 162 112

© wszystkie prawa zastrzeżone

Zadzwoń: 508 107 157 Zadzwoń do nas