Napisz do nas:  biuro@miecznikowscy.pl   Zadzwoń: +48 508 107 157

Zakład Kamieniarski w Warszawie - Miecznikowscy

Kamieniarstwo Milanówek

To co po nas zostanie po śmierci, to pomnik na cmentarzu a także pamięć naszych najbliższych. Opcjonalnie to, co wykonaliśmy za życia: wynalazek, który zrewolucjonizował świat nauki, czy dzieło, które podbiło serca milionów na całej Ziemi. Więc warto teraz za istnienia dopilnować to, aby nagrobek, jaki będzie nas upamiętniał, wykonywał to w odpowiedni sposób przez długie lata. Materiały, z których tworzone są tablice cmentarne, tworzone są z różnych materiałów. Podstawowy ich kategoryzacja, zawiera kamienie naturalne oraz coś, co ma je przypominać.

Ozdoby ze stali szlachetnej Milanówek

Wyroby ze stali szlachetnej w Milanówku są bardzo trwałe a także znajdują wszechstronne użycie w przemyśle, również w dziedzinie kamieniarskiej. Z racji na dużą wytrzymałość stali na pogodę realizowane są z niej lampiony, wazony, krzyże, litery, wizerunki itp. Oferowane przez naszą firmę produkty są znacznie znakomitej klasy a także z wielkim sukcesem konkurują z podobnymi artykułami innych firm także zagranicznych. Współczesne wzornictwo oraz odporność sprawiają iż produkty te są chętnie wybierane przez naszych klientów, a stawiane na pomnikach dodają im wyjątkowego charakteru oraz służą przez wiele lat.

Otoczenia grobów Milanówek

Zima na cmentarzu. Jak dbać o nagrobek na cmentarzu
12:45, dnia 21 grudzień 2022r.

Zima na cmentarzu. Jak dbać o nagrobek na cmentarzu

Zima na cmentarzu może być bardzo wymagająca dla kamieniarzy. Niesprzyjające warunki atmosferyczne, takie jak obfite opady śniegu i deszczu, niskie temperatury sięgające nawet kilkunastu stopni mrozu czy wiejący wiatr, mogą utrudniać kamieniarzom pracę na cmentarzach.

Grób murowany czy ziemny
12:25, dnia 21 grudzień 2022r.

Grób murowany czy ziemny

Często pojawia się pytanie, czy pochować bliską osobę w grobie murowanym czy ziemnym. Często trudno jest poznać różnicę, gdy jest się w żałobie po śmierci bliskiej osoby. Dziś wyjaśnimy, czy grób ziemny jest lepszy od murowanego i jakie są tego konsekwencje.

Czy warto postawić nagrobek jeszcze za życia?
16:51, dnia 12 czerwiec 2022r.

Czy warto postawić nagrobek jeszcze za życia?

Nagrobek zazwyczaj stawia się po śmierci danej osoby. Wybór nagrobka jest trudny, ponieważ często dokonuje się go pod wpływem i bez wiedzy. Niektórzy ludzie chcą ułatwić sobie życie jeszcze przed śmiercią.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze tablicy
15:21, dnia 01 czerwiec 2022r.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze tablicy

Tablica nagrobna służy dwóm celom: dostarcza informacji o osobie pochowanej w grobie, a także czci pamięć bliskich, którzy utracili ukochaną osobę. Często zawiera imiona i nazwiska oraz daty urodzenia i śmierci, a także fotografie, elementy ozdobne, symbole religijne i cytaty.

Kim jest mistrz ceremonii?
15:29, dnia 02 czerwiec 2022r.

Kim jest mistrz ceremonii?

Mistrz ceremonii jest odpowiedzialny za przeprowadzenie końcowej ceremonii pożegnalnej. W przypadku pogrzebów religijnych ceremonię tę przeprowadza zazwyczaj osoba duchowna.

Groby tymczasowe w Milanówku

Drewniana obudowa grobu zastępczego, zapewnia elegancki design przed wybraniem usługi kamieniarskiej, która pozwoli nam ustawić nahrobek na następne lata. Grób tymczasowy tworzymy w postaci płotka z mocnego drzewa. Umożliwia on ochronić glebę i zadbać o czystość miejsca pochówku. Drewno, jakiego stosujemy na obramowanie przygotowując groby krótkoterminowe na pochówki w Milanówku, może być w stanie naturalnym albo zabezpieczone farbą. Obudowa grobu od wewnątrz możemy zabezpieczyć farbą lub ochornić folią izolacyjną. Zakonserwowanie umożliwia ograniczony dostęp wilgotności. Przy obramowaniu stawiamy krzyż. Środek stanowią małe kamyki granitowe lub gryzu marmurowego . Na Państwa życzenie mogiła może być wypełniona ziemią, żywą trawą bądź korą. wówczas możecie posadzić rośliny. Przygotowane tą metodą miejsce pochówku, pozwala na zachowanie porządku na grobie, do momentu zainstalowania pomnika wykonanego z granitu albo innego materiału.

Groby tymczasowe w Milanówku

Kamieniarstwo Milanówek - Skontaktuj się z nami

Adres

Główna siedziba: ul. Arkuszowa 136, 01-934 Warszawa
Zadzwoń i zapytaj o nasze usługi

Telefon

Zadzwoń: 508-107-157
22 835 43 57

Email

biuro@miecznikowscy.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 7.00 - 17.00
Sobota: 8.00 - 13.00

Murowanie grobów Milanówek

Oferujemy usługi związane z budowaniem nagrobków a także modyfikowaniem grobów kamieniarskich, rodzinnych w murowane. Przerobienia nagrobku ziemnego wolno zrobić po dwudziestu latach od ostatniego pogrzebu. Przewagą nagrobków murowanych nad ziemnymi jest brak 20-letnich opłat a także zagrożenia stracenia nagrobku w przypadku nie przedłużenia takiej opłaty. Zbudowanie nagrobka powoduje przygotowanie fundamentu pod grób, który umożliwia na jego stabilne postawienie. Rozwiązanie takie chroni także przechylaniu bądź zapadaniu się nagrobków z upływem lat. Wykonujemy nagrobki murowane jedno,dwu,trzy poziomowe (zależnie od wymogów geologicznych) również groby urnowe. Groby te wykonywane są ze profesjonalnych określonych bloczków betonowych, stawianych na zaprawie cementowej, i sklepione są płytkami żelbetowymi.

Murowanie grobów Milanówek

Fotografia nagrobna Milanówek

Fotografia nagrobna Milanówek to niezwykle znaczący element, do którego rodzina zmarłego podchodzi wielokrotnie niezwykle emocjonalnie. Dlatego też dokładamy wszelkich starań, by zakupywane u nas zdjęcia były najwyższej jakości, odporne na warunki atmosferyczne, upływ czasu i odpowiednie z barwą oryginału, na podstawie którego są tworzone. Ale również dzięki wspaniałej usługi kamienirarskiej, każde zdjęcie wyglada jeszcze lepiej. Fotografie nagrobkowe powinny być trwałe oraz nie ulegać płowieniu przez wiele lat.

Fotografia nagrobna Milanówek

Kontakt

Środki do pielęgnacji kamienia w Milanówku

Impregnaty do kamienia proponowane przez Miecznikowskich są artykułami sprawdzonymi, o wysokiej jakości zarówno firm zagranicznych jak i krajowych. Dobór odpowiedniego impregnatu pozwala w pełni radować się walorami usługi kamienarskiej oraz zabezpieczyć kamień na długie lata. Jeżeli pragniecie Państwo odpowiedniego środka z pewnością znajdziecie go w naszej firmie.

Środki do pielęgnacji kamienia w Milanówku

ZAPRASZAMY

DO KONTAKTU TELEFONICZNEGO, MAILOWEGO ORAZ OSOBISTEGO PO UPRZEDNIM UMÓWIENIU SIĘ W SIEDZIBIE FIRMY PRZY UL. ARKUSZOWEJ 136

Kontakt z nami

Nagrobki granitowe Warszawa – Zakład Kamieniarski Miecznikowscy

ul. Arkuszowa 136
01-934 Warszawa

  biuro@miecznikowscy.pl

  508 107 157

 22 835 43 57

 501 162 112

© wszystkie prawa zastrzeżone

Zadzwoń: 508 107 157 Zadzwoń do nas