Napisz do nas:  biuro@miecznikowscy.pl   Zadzwoń: +48 508 107 157

Zakład Kamieniarski w Warszawie - Miecznikowscy
Jesteś tutaj: Blog Kim jest mistrz ceremonii?

Kim jest mistrz ceremonii?

#ceremonia #pogrzeb

15:29, dnia 02 czerwiec 2022r.
Kategoria:Blog
1033
0

Mistrz ceremonii jest odpowiedzialny za przeprowadzenie końcowej ceremonii pożegnalnej. W przypadku pogrzebów religijnych ceremonię tę przeprowadza zazwyczaj osoba duchowna. W przypadku pogrzebów świeckich może przeprowadzić tylko mistrz ceremonii (pogrzeb świecki, tzn. taki, w którym nie ma żadnych odniesień do religii ani symboli religijnych).

Jakie cechy powinien posiadać mistrz ceremonii?

Pogrzeb to trudna ceremonia, która może być przepełniona wieloma emocjami. Ważne jest, aby jako mistrz ceremonii być opanowanym. Ważne jest, aby umieć przekazywać myśli. Mistrz ceremonii musi także pożegnać się z drugą osobą. Ponieważ najbliższa rodzina może nie być w stanie przeczytać przemówienia, może potrzebować pomocy. 

Mistrz ceremonii musi także umieć posługiwać się retoryką.

Pogrzeb świecki kładzie nacisk na życie osoby zmarłej. W mowie pogrzebowej krewni mogą wyrazić miłość do swoich bliskich i podziękować wszystkim, którzy przybyli. Mistrz ceremonii ma za zadanie pożegnać zmarłego w jak najbardziej wzruszający sposób. Skupia się on na osobie i rzeczach, którymi zajmował się zmarły. Podsumowuje życie zmarłego i oddaje mu cześć.

Pogrzeb dla osób zsekularyzowanych

Nie każdy chce, aby na jego pogrzebie był ksiądz. Chociaż pogrzeb świecki może być pozbawiony wszelkich elementów religijnych, nie jest to konieczne. Niektóre rodziny życzą sobie, aby w pogrzebie uczestniczył symbol religijny, ale nie duchowny.

Pogrzeb świecki nie skupia się na nieśmiertelności czy duszy, ale na osobie, którą był zmarły. Najbliżsi członkowie rodziny mogą wygłosić mowę pogrzebową, podzielić się wspólnymi chwilami, przytoczyć wzruszające lub zabawne historie. To właśnie jest istotą pogrzebu świeckiego.

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Napisz komentarz

Imię:*
Email:*
Komentarz:*

ZAPRASZAMY

DO KONTAKTU TELEFONICZNEGO, MAILOWEGO ORAZ OSOBISTEGO PO UPRZEDNIM UMÓWIENIU SIĘ W SIEDZIBIE FIRMY PRZY UL. ARKUSZOWEJ 136

Kontakt z nami

Nagrobki granitowe Warszawa – Zakład Kamieniarski Miecznikowscy

ul. Arkuszowa 136
01-934 Warszawa

  biuro@miecznikowscy.pl

  508 107 157

 22 835 43 57

 501 162 112

© wszystkie prawa zastrzeżone

Zadzwoń: 508 107 157 Zadzwoń do nas