Napisz do nas:  biuro@miecznikowscy.pl   Zadzwoń: +48 508 107 157

Kamieniarstwo Józefów

Granit

Ta skała jest nam szczególnie bliska, bo właśnie z niej powstają nasze nagrobki. Granit powstaje we wnętrzu ziemi, a dzieje się to za sprawą wolno stygnącej magmy i ogromnemu ciśnieniu o nacisku setek ton. Chcąc zapewnić Państwu najwyższą jakość materiałów, sprowadzamy granit z całego świata, w tym ze Szwecji, Finlandii oraz Indii.

Właściwości granitu

Ten kamień ze wszystkich materiałów naturalnych, jestnajbardziej odporny na zarysowania i inne mechaniczne uszkodzenia. W tym także na mróz, wilgoć oraz promieniowanie UV, co sprawia, że doskonale sprawdza się na zewnątrz. Wypolerowany granit bardzo długo zachowuje swój połysk, co ma szczególne znaczenie w kontekście cmentarnych pomników, które mają godnie upamiętniać naszych bliskich.

Pielęgnacja granitu

Jest niezwykle prosta, wystarczy jedynie ciepła woda i szczotka, lub ściereczka. Na poważniejsze zabrudzenia polecamy użyć detergentu, a następnie obficie spłukać go wodą. Aby zaoszczędzić sobie mozolnego szorowania plam z wosku, warto już wcześniej zaopatrzyć się w eleganckie podstawki pod znicze.

Nagrobki Józefów

Skoro już wiecie, za co cenimy granit, to chcielibyśmy teraz opowiedzieć wam o nagrobkach i pomnikach dla mieszkańców Józefowa, które wykonujemy.

Nagrobki pojedyncze – zaczynamy od nich, ponieważ jest ich najwięcej na polskich cmentarzach. Umożliwiają pochowanie jednej trumny na szerokość, i do 3 na głębokość, posiadają jedną płytę napisową, a ich tradycyjne wymiary to ok 90 x 190 cm.

Nagrobki podwójne–to piękny symbol miłości do grobowej deski (choć w tym wypadku płyty). Pod tego typu pomnikiem 2 trumny mogą spoczywać obok siebie. Podwójny nagrobek to także 2 płyty napisowe. Z pozoru, taki wydatek może się wydawać nieopłacalny, jednak mając na uwadze, że zmieści on 2 razy więcej członków rodziny niż nagrobek pojedynczy, oraz oszczędzi wiele formalności i stresu w przyszłości, uważamy, że to dobra inwestycja.

Nasze nagrobki urnowe dla Józefowa - choć niewielkich rozmiarów, to bardzo stylowe. Wybetonowanie tzw. piwniczki ułatwi w przyszłości dokładanie kolejnych urn. To najtańszy wybór spośród oferty naszego zakładu kamieniarskiego, ponieważ zużywamy najmniej kamienia.

Reszta oferty zakładu Miecznikowskich

Nasze usługi kamieniarskie obejmują także:

  • napisy żłobione i nakładane,
  • fotografie tradycyjne na porcelanie, 3D, w krysztale,
  • portrety ryte w kamieniu,
  • ławki,
  • podstawki,
  • krzyże,
  • rzeźby,
  • wazony,
  • ozdoby nagrobkowe, etc.

Już dodanie rzeźby i zastosowanie zaokrąglonych kształtów sprawia, że nagrobek zyskuje nowoczesnego charakteru.

Przestrzeń pomiędzy pomnikami tez jest ważna

…Nawet najpiękniejszy i najdroższy pomnik nie będzie się dobrze prezentował pomiędzy zaroślami i otoczony błotem.

Oprócz wykonania samego nagrobka, nasze usługi obejmują również zagospodarowanie przestrzeni dookoła niego. Wykładamy przestrzeń pomiędzy pomnikami kostką lub zasypujemy ją kamykami. Ten zabieg sprawi, że przestrzeń w pobliżu nagrobka będzie wyglądała estetycznie – bez chwastów i błota.

ZAPRASZAMY

DO KONTAKTU TELEFONICZNEGO, MAILOWEGO ORAZ OSOBISTEGO PO UPRZEDNIM UMÓWIENIU SIĘ W SIEDZIBIE FIRMY PRZY UL. ARKUSZOWEJ 136

Kontakt z nami

Nagrobki granitowe Warszawa – Zakład Kamieniarski Miecznikowscy

ul. Arkuszowa 136
01-934 Warszawa

  biuro@miecznikowscy.pl

  508 107 157

 22 835 43 57

 501 162 112

© wszystkie prawa zastrzeżone

Zadzwoń: 508 107 157 Zadzwoń do nas