Napisz do nas:  biuro@miecznikowscy.pl   Zadzwoń: +48 508 107 157

Zakład Kamieniarski w Warszawie - Miecznikowscy

Kamieniarstwo Legionowo

To co po nas zostanie po śmierci, to pamięć Naszych najbliższych i pomnik na cmentarzu. Opcjonalnie to, co zrobiliśmy za życia: wynalazek, który zrewolucjonizował świat nauki, czy dzieło, jakie podbiło serca milionów na całej Ziemi. Więc warto teraz za życia dopilnować to, by pomnik, jaki będzie nas upamiętniał, wykonywał to w należny sposób przez długie lata. Materiały, z jakich produkowane są płyt cmentarne, wykonywane są z różnych materiałów. Główny ich klasyfikacja, zawiera kamienie pochodzenia naturalnego a także coś, co ma je przypominać.

Murowanie grobów Legionowo

Świadczymy usługi kamieniarskie związane z budowaniem nagrobków i zmienieniem nagrobków gruntownych rodzinnych w murowane. Przekształcenia grobu ziemnego można dokonać po dwudziestu latach od poprzedniego pogrzebu. Dominacją grobów murowanych nad ziemnymi jest brak dwudziestoletnich opłat oraz ryzyka stracenia grobu w przypadku nie przedłużenia takiej opłaty. Wymurowanie grobu powoduje przygotowanie fundamentu pod grób, jaki pozwala na jego stabilne postawienie. Rozwiązanie takie unika także przechylaniu bądź zapadaniu się grobu z upływem lat. Budujemy nagrobki murowane 1, 2, 3 poziomowe (w stosunku od wymogów przyrodniczych) również nagrobki urnowe. Nagrobki te tworzone są ze specjalnych bloczków betonowych, montowanych na zaprawie cementowej, a sklepione są płytkami żelbetowymi.

Murowanie grobów Legionowo

Otoczenia grobów Legionowo

Otoczenia grobów w Legionowie inaczej wykończenie dookoła pomnika i przestrzeni pomiędzy nagrobkami można wykorzystać poprzez wyłożenie jej kostką betonową, granitową lub wysypanie kamykami. Proponujemy Państwu technikę zmniejszającą do minimum przerost chwastów w przestrzeniach pomiędzy grobami przez zastosowanie stylowych płyt granitowych dostosowanych wymiarami do potrzeb danego grobu lub płytek betonowych. A jeżeli Państwo nie mają jeszcze stałego nagrabka zapraszamy do skorzystania z naszych usług kamieniarskich.

Otoczenia grobów Legionowo

Ozdoby z mosiądzu Legionowo

W ofercie naszej firmy kamieniarskiej znajdą Państwo dekoracje z mosiądzu w Legionowie na cmentarz. Oferowane przez nas dekoracje mosiężne na nagrobek, realizowanie są przez firnę Pilla z Włoch działającą od 1935 roku. Ozdoby z mosiądzu na cmentarz, posiadają trwałość podobną ze stopami wykorzystywanymi w przemyśle morskim!

Otoczenia grobów Legionowo

Zima na cmentarzu. Jak dbać o nagrobek na cmentarzu
12:45, dnia 21 grudzień 2022r.

Zima na cmentarzu. Jak dbać o nagrobek na cmentarzu

Zima na cmentarzu może być bardzo wymagająca dla kamieniarzy. Niesprzyjające warunki atmosferyczne, takie jak obfite opady śniegu i deszczu, niskie temperatury sięgające nawet kilkunastu stopni mrozu czy wiejący wiatr, mogą utrudniać kamieniarzom pracę na cmentarzach.

Grób murowany czy ziemny
12:25, dnia 21 grudzień 2022r.

Grób murowany czy ziemny

Często pojawia się pytanie, czy pochować bliską osobę w grobie murowanym czy ziemnym. Często trudno jest poznać różnicę, gdy jest się w żałobie po śmierci bliskiej osoby. Dziś wyjaśnimy, czy grób ziemny jest lepszy od murowanego i jakie są tego konsekwencje.

Czy warto postawić nagrobek jeszcze za życia?
16:51, dnia 12 czerwiec 2022r.

Czy warto postawić nagrobek jeszcze za życia?

Nagrobek zazwyczaj stawia się po śmierci danej osoby. Wybór nagrobka jest trudny, ponieważ często dokonuje się go pod wpływem i bez wiedzy. Niektórzy ludzie chcą ułatwić sobie życie jeszcze przed śmiercią.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze tablicy
15:21, dnia 01 czerwiec 2022r.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze tablicy

Tablica nagrobna służy dwóm celom: dostarcza informacji o osobie pochowanej w grobie, a także czci pamięć bliskich, którzy utracili ukochaną osobę. Często zawiera imiona i nazwiska oraz daty urodzenia i śmierci, a także fotografie, elementy ozdobne, symbole religijne i cytaty.

Kim jest mistrz ceremonii?
15:29, dnia 02 czerwiec 2022r.

Kim jest mistrz ceremonii?

Mistrz ceremonii jest odpowiedzialny za przeprowadzenie końcowej ceremonii pożegnalnej. W przypadku pogrzebów religijnych ceremonię tę przeprowadza zazwyczaj osoba duchowna.

Fotografia nagrobna Legionowo

Fotografia nagrobna Legionowo to niezwykle ważny element, do którego przyjaciele zmarłego traktuje wielokrotnie niezwykle emocjonalnie. Dlatego też dążymy do tego, by zamówione u nas zdjęcia były najwyższej jakości, odporne na warunki atmosferyczne, upływ czasu i jednocześnie z barwą oryginału, na bazie którego są realizowane. Ale również dzięki wspaniałej usługi kamieniarskiej, każde zdjęcie wyglada jeszcze lepiej. Zdjęcia nagrobkowe powinny być wytrzymałe i nie ulegać płowieniu przez wiele lat.

Fotografia nagrobna Legionowo

Galeria realizacji w Legionowie

Liternictwo nagrobne Legionowo

Litery na nagrobku to sprawa na pozór oczywista – są informacją o waszych bliskich zmarłych. Bez wątpienia zdecydowanie się na określone litery, wcale nie jest takie łatwe. W naszej ofercie znajdziecie Państwo do wyboru sporo kształtów liter na pomnik. Istnieją przeróżne typy czcionek, które powinny prawidłowo pasować do zakupionego przez Was pomnika. Jedną z najczęściej chcianych form liternictwa pomnikowego w branży kamieniarskiej jest grawerowanie. Opiera się na płytkim wycięciu powierzchni znaków, za sprawą piaskarki. Dzięki użyciu plotera tnącego, możecie Państwo decydować o stylach i rozmiarach liter, pamiętając żeby dopełniały się z całością pomnika.

Liternictwo nagrobne Legionowo

Kamieniarstwo Legionowo - Skontaktuj się z nami

Adres

Główna siedziba: ul. Arkuszowa 136, 01-934 Warszawa
Zadzwoń i zapytaj o nasze usługi

Telefon

Zadzwoń: 508-107-157
22 835 43 57

Email

biuro@miecznikowscy.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 7.00 - 17.00
Sobota: 8.00 - 13.00

ZAPRASZAMY

DO KONTAKTU TELEFONICZNEGO, MAILOWEGO ORAZ OSOBISTEGO PO UPRZEDNIM UMÓWIENIU SIĘ W SIEDZIBIE FIRMY PRZY UL. ARKUSZOWEJ 136

Kontakt z nami

Nagrobki granitowe Warszawa – Zakład Kamieniarski Miecznikowscy

ul. Arkuszowa 136
01-934 Warszawa

  biuro@miecznikowscy.pl

  508 107 157

 22 835 43 57

 501 162 112

© wszystkie prawa zastrzeżone

Zadzwoń: 508 107 157 Zadzwoń do nas