Napisz do nas:  biuro@miecznikowscy.pl   Zadzwoń: +48 508 107 157

Kamieniarstwo Legionowo

Kamieniarstwo w Legionowie? Na trudne wybory najlepsi Miecznikowscy z Warszawy

Niestety każde życie kończy się śmiercią. O ile wiecie jak zachowywać się w przypadku narodzin, o tyle gdy umiera Wam ktoś bliski, kompletnie gubicie się w tym co robić, żeby  zorganizować wszystko właściwie. To naturalne. To moment, w którym często działacie jak na autopilocie, mechanicznie odhaczając punkty: „załatwić miejsce na cmentarzu, pogrzeb, stypę, nagrobek…”.

Wiele ułatwia jeśli zmarły za życia wykupił nagrobek i miejsce na cmentarzu. Niezależnie od tego czy są tu Państwo ze względu na wybór pomnika cmentarnego na przyszłość, czy z konieczności jaka właśnie zaistniała, dołożymy wszelkich starań, aby ten proces Wam ułatwić i skrócić. 

Pominiki i nagrobki granitowe Legionowo

Pomniki i nagrobki dla Legionowa, są wykonywane właśnie z tego kamienia. Jest on najpowszechniejszym wyborem na nagrobki. Granit jest niezwykle wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania i pęknięcia. Warunki atmosferyczne panujące w naszym kraju, nie są najkorzystniejsze dla nagrobków, ale te wykonane z granitu wytrzymują ulewne deszcze, mrozy, upały, zmienność temperatury i grad. 

Dodatkowym atutem tego kamienia jest jego różnorodność. Przyjmuje on barwy od czerni i szarości, po butelkową zieleń, granat i czerwień. Oprócz kolorów, granit ma też wiele rodzajów struktur, które poszerzają dobór tego idealnego. 

Pielęgnacja granitu

Jest niezwykle prosta. Wystarczy przetrzeć nagrobek ściereczką nasączoną w ciepłej wodzie (bez środków czyszczących). Na trudniejsze zabrudzenia można zastosować niejonowy preparat, który zostawiacie na parę minut, a następnie spłukujecie ciepłą wodą. Zabiegi te pozwolą zachować granitowej płycie swój blask na długie lata.

Tradycjonalizm i nowoczesność

Nasze usługi kamieniarskie obejmują zarówno wykonanie nowoczesnych nagrobków o nietypowych kształtach jak i dobrze znanych – tradycyjnych, prostokątnych. 

Niezależnie od tego, czy postawią Państwo na nowoczesność czy klasykę, możecie wybierać spośród nagrobków pojedynczych, podwójnych i urnowych.

Nagrobki pojedyncze

Najczęściej spotykany na cmentarzach typ nagrobków. Nie dziwi więc ich szeroki wybór, spośród gotowych pomników. W poziomie może spoczywać jedna trumna, natomiast w pionie dwie. 

Nagrobki podwójne

Są częstym wyborem wśród długoletnich małżeństw i poniekąd odzwierciedleniem ich wielkiej miłości. W tego typu nagrobku, dwie trumny spoczywają obok siebie, a nad nimi mogą znajdować się kolejne.  

Nagrobki urnowe w Legionowie zyskują na popularności

To najmniejszy z nagrobków, który skrywa pod sobą urny z prochami. Ze względu na małe gabaryty jest również najtańszą opcją. Mimo małego rozmiaru nic nie stoi na przeszkodzie, aby ten nagrobek był małym dziełem sztuki. 

Każdy z powyższych nagrobków, w Legionowie można wykonać w dwóch wersjach: 

  • naziemnej – trumna chowana jest bezpośrednio do ziemi lub z obetonowanym pomieszczeniem,
  • pod nagrobkiem do którego składane są trumny/urny. 

Nie tylko nagrobki

Nasz zakład kamieniarski Miecznikowskich, zajmuje się również wykonywaniem: 

  • liternictwa,
  • nagrobnych fotografii, 
  • wazonów, 
  • krzyży, 
  • podstawek pod znicze, 
  • ławek, 
  • otoczenia grobu, etc 

Każdego z Państwa traktujemy indywidualnie, z szacunkiem i cierpliwością. Pomagamy z doborem materiału, koloru i kształtu.

ZAPRASZAMY

DO KONTAKTU TELEFONICZNEGO, MAILOWEGO ORAZ OSOBISTEGO PO UPRZEDNIM UMÓWIENIU SIĘ W SIEDZIBIE FIRMY PRZY UL. ARKUSZOWEJ 136

Kontakt z nami

Nagrobki granitowe Warszawa – Zakład Kamieniarski Miecznikowscy

ul. Arkuszowa 136
01-934 Warszawa

  biuro@miecznikowscy.pl

  508 107 157

 22 835 43 57

 501 162 112

© wszystkie prawa zastrzeżone

Zadzwoń: 508 107 157 Zadzwoń do nas