Napisz do nas:  biuro@miecznikowscy.pl   Zadzwoń: +48 508 107 157

Kamieniarstwo Góra Kalwaria

Odejście bliskiej osoby, każdy z Państwa przeżywa na swój sposób. Zawsze jednak są punkty wspólne – to olbrzymi żal oraz smutek. Po zmarłych pozostają na zawsze wspomnienia oraz miejsce na cmentarzu (czyli nagrobek). Aby ten cieszył się świetnością przez wiele lat, warto poważnie przemyśleć wybór surowca, z którego zostanie wykonany oraz zakład kamieniarski, któremu wykonanie go Państwo powierzycie. 

Usługi kamieniarskie. Na jakich materiałach pracujemy

Materiał na nagrobki można podzielić na dwie grupy: 

 • kamienie naturalne
 • ich substytuty. 

Do kamieni naturalnych zaliczamy m.in.: 

 • marmur,
 • piaskowiec, 
 • granit, 

a substytuty to: 

 • konglomerat,
 • lastryko. 

Nasz zakład kamieniarski Miecznikowscy Kamień Naturalny i Sztuczny, działa na rynku warszawskim od ponad 30 lat. Wykonujemy usługi kamieniarskie w zakresie kamieniarstwa budowlanego (parapety, blaty), ale głównie skupiamy się na wykonywaniu nagrobków z kamieni naturalnych. 

Najwięcej naszych pomników powstaje z granitu. Granit – to połączenie pięknego wyglądu i niezwykłej wytrzymałości. Ten kamień występuje w wielu kolorach i odcieniach - od klasycznej czerni i szarości, po beżowy, butelkową zieleń czy czerwień. 

Dodatkowo każdy nagrobek jest unikatowy, ze względu na fakt, że bloki skalne granitu mają indywidualne (powstałe naturalnie) wzory i różną strukturę czy odbarwienia. 

Najpiękniejsze (bo od nas) nagrobki. Góra Kalwaria godnie żegna zmarłych 

Możemy dla Państwa wykonać dowolny typ nagrobka. Nasze usługi obejmują m.in.:

 • nagrobki nowoczesne,

  • nagrobki tradycyjne,

 • nagrobki pojedyncze,
 • nagrobki podwójne,

 • nagrobki urnowe (Góra Kalwaria coraz częściej decyduje się na ten wariant). 

Zrealizujemy każde Państwa zlecenie. Wykonamy najbardziej indywidualne i spersonalizowane projekty.

Pomniki i nagrobki, które Góra Kalwaria (a konkretniej Państwo – jej mieszkańcy) zamawia u nas, to gwarancja profesjonalnie wykonanego miejsca spoczynku waszych najbliższych.

Nasze usługi w zakresie kamieniarstwa są kompleksowe i obejmują wszystko, co jest związane z zagospodarowaniem przestrzeni wokół grobu – włącznie z wyłożeniem kostki lub kamyczków. Zajmujemy się także liternictwem, fotografiami, dodatkami takimi jak wazony, krzyże lub rzeźby.

Mimo że na cmentarzach nadal największą popularnością cieszą się nagrobki pojedyncze, nie zapominamy o zmarłych, którzy woleli być skremowanymi. Nagrobki na urny w Górze Kalwarii, są małymi dziełami sztuki, ponieważ to nie rozmiar ma znaczenie, a dbałość o detale i staranne wykonanie. Dodatkowym atutem tego rodzaju pomników jest to, że zajmują niewiele miejsca. 

Usługi kamieniarskie. Co proponujemy?

W naszym wieloletnim doświadczeniu zwróciliśmy uwagę na fakt, że nie wszyscy nasi klienci mają wizję jak ma wyglądać nagrobek, który chcą dla osoby bliskiej. Dlatego na wystawce w siedzibie firmy, znajduje się duży wybór gotowych wzorów jakie możemy zaproponować. Oglądając nasze realizacje, możecie Państwo wskazać który z pomników podoba się Wam najbardziej. Czasami wystarczy tylko zmienić kolor  kamienia czy proponowanych przez nas dodatków. Ale jeżeli macie Państwo jakiś własny pomysł, wykonamy projekt pomnika według ustaleń. Stworzymy wizualizację, dobierzemy dodatki. Wykonujemy projekty graficzne i wizualizacje napisów. Wspólnie ustalamy szczegóły - od ogólnej bryły, po elementy związane z napisami czy fotografią. Służymy radą oraz pomocą na każdym etapie.

ZAPRASZAMY

DO KONTAKTU TELEFONICZNEGO, MAILOWEGO ORAZ OSOBISTEGO PO UPRZEDNIM UMÓWIENIU SIĘ W SIEDZIBIE FIRMY PRZY UL. ARKUSZOWEJ 136

Kontakt z nami

Nagrobki granitowe Warszawa – Zakład Kamieniarski Miecznikowscy

ul. Arkuszowa 136
01-934 Warszawa

  biuro@miecznikowscy.pl

  508 107 157

 22 835 43 57

 501 162 112

© wszystkie prawa zastrzeżone

Zadzwoń: 508 107 157 Zadzwoń do nas