Napisz do nas:  biuro@miecznikowscy.pl   Zadzwoń: +48 508 107 157

Zakład Kamieniarski w Warszawie - Miecznikowscy

Kamieniarstwo Radzymin

To co po nas zostanie po śmierci, to nagrobek na cmentarzu i pamięć naszych najbliższych. Opcjonalnie to, co zrobiliśmy za życia: wynalazek, jaki zrewolucjonizował świat nauki, albo dzieło, które podbiło serca milionów na całej Ziemi. Zatem warto już za istnienia dopilnować to, by nagrobek, jaki będzie nas upamiętniał, robił to w właściwy sposób przez długie lata. Materiały, z których robione są tablice cmentarne, produkowane są z różnych materiałów. Podstawowy ich kategoryzacja, obejmuje kamienie pochodzenia naturalnego oraz coś, co przypomina kamienie naturalne.

Fotografia nagrobna Radzymin

Fotografia nagrobna Radzymin to szczególnie istotny punkt, do którego rodzina zmarłego traktuje często niezwykle emocjonalnie. Dlatego też dokładamy wszelkich starań, by zamówione u nas fotografie były najlepszej klasy, wytrzymałe na klimat, upływ czasu i jednocześnie z barwą oryginału, na podstawie którego są tworzone. Ale także dzięki wspaniałej usłudze kamieniarskiej, każde zdjęcie wyglada jeszcze lepiej na naszym nagrobku. 
Fotografie nagrobkowe powinny być trwałe oraz nie ulegać płowieniu przez wiele lat.

Fotografia nagrobna Radzymin

Zobacz nasze realizacje w Radzyminie

Otoczenia grobów Radzymin

Otoczenia nagrobków w Radzyminie czyli wykończenie dookoła nagrobka i powierzchni między grobami można zagospodarować poprzez wyłożenie jej kostką betonową, granitową lub wysypanie kamykami. Proponujemy Państwu technikę ograniczającą do minimum przerost chwastów w odległość między grobami przez zastosowanie gustownych płytek betonowych o większych wymiarach, lub całych granitowych płyt dostosowywanych wymiarami do potrzeb danego nagrobku. A jeżeli Państwo nie mają stałego grobu zapraszamy do skorzystania z oferowanych przez naszą firmę usług kamieniarskich.

Otoczenia grobów Radzymin

Groby tymczasowe Radzymin

Drewniana obudowa grobu krótkoterminowego, gwarantuje stylowy design przed wybraniem usługi kamieniarskiej, która pozwoli nam ustawić nagrobek na następne lata. Nagrobek tymczasowy realizujemy w formie płotka z mocnego drewna. Umożliwia on uchronić glebę oraz zadbać o czystość miejsca pochówku. Drewno, którego używamy na obramowanie tworząc nagrobki tymczasowe na pochówki w Radzyminie, może być w stanie naturalnym lub zabezpieczone farbą. Obramowanie grobu od wewnętrznej strony możemy zaimpregnować lub uchronić folią izolacyjną. Zakonserwowanie zapewnia ograniczony dostęp wilgotności. Przy obudowie umieszczamy krzyż. Środek stanowią małe kamyki granitowe czy gryzu białego . Na Państwa życzenie mogiła może być wypełniona żywą trawą, korą bądź ziemią. Wtedy możecie zasadzić kwiaty. Wykonane w ten sposób miejsce pochówku, pozwoli na zachowanie porządku na nagrobku, do momentu zainstalowania nagrobka zbudowanego z granitu lub innego materiału.

Groby tymczasowe Radzymin

Otoczenia grobów Radzymin

Zima na cmentarzu. Jak dbać o nagrobek na cmentarzu
12:45, dnia 21 grudzień 2022r.

Zima na cmentarzu. Jak dbać o nagrobek na cmentarzu

Zima na cmentarzu może być bardzo wymagająca dla kamieniarzy. Niesprzyjające warunki atmosferyczne, takie jak obfite opady śniegu i deszczu, niskie temperatury sięgające nawet kilkunastu stopni mrozu czy wiejący wiatr, mogą utrudniać kamieniarzom pracę na cmentarzach.

Grób murowany czy ziemny
12:25, dnia 21 grudzień 2022r.

Grób murowany czy ziemny

Często pojawia się pytanie, czy pochować bliską osobę w grobie murowanym czy ziemnym. Często trudno jest poznać różnicę, gdy jest się w żałobie po śmierci bliskiej osoby. Dziś wyjaśnimy, czy grób ziemny jest lepszy od murowanego i jakie są tego konsekwencje.

Czy warto postawić nagrobek jeszcze za życia?
16:51, dnia 12 czerwiec 2022r.

Czy warto postawić nagrobek jeszcze za życia?

Nagrobek zazwyczaj stawia się po śmierci danej osoby. Wybór nagrobka jest trudny, ponieważ często dokonuje się go pod wpływem i bez wiedzy. Niektórzy ludzie chcą ułatwić sobie życie jeszcze przed śmiercią.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze tablicy
15:21, dnia 01 czerwiec 2022r.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze tablicy

Tablica nagrobna służy dwóm celom: dostarcza informacji o osobie pochowanej w grobie, a także czci pamięć bliskich, którzy utracili ukochaną osobę. Często zawiera imiona i nazwiska oraz daty urodzenia i śmierci, a także fotografie, elementy ozdobne, symbole religijne i cytaty.

Kim jest mistrz ceremonii?
15:29, dnia 02 czerwiec 2022r.

Kim jest mistrz ceremonii?

Mistrz ceremonii jest odpowiedzialny za przeprowadzenie końcowej ceremonii pożegnalnej. W przypadku pogrzebów religijnych ceremonię tę przeprowadza zazwyczaj osoba duchowna.

Środki do pielęgnacji kamienia w Radzyminie

Impregnaty do kamienia proponowane przez Miecznikowskich są produktami sprawdzonymi, o doskonałej klasy zarówno firm krajowych jak i zagranicznych. Dobór dobrego impregnatu pozwala w pełni radować się walorami usługi kamieniarskiej i zabezpieczyć nagrobek na wiele lat. Jeżeli potrzebujecie Państwo odpowiedniego preparatu z pewnością znajdziecie go u nas.

Środki do pielęgnacji kamienia w Radzyminie

Liternictwo nagrobne Radzymin

Tekst na nagrobku to sprawa niby oczywista – są informacją o waszych ukochanych zmarłych. Z pewnością zdecydowanie się na konkretne litery, nigdy nie jest takie oczywiste. W ofercie naszego zakładu znajdziecie Państwo sporo modeli liter na nagrobek. Funkcjonują rozmaite rodzaje czcionek, jakie powinny odpowiednio pasować do zakupionego przez Was pomnika. Jedna z najczęściej wybieranych form liternictwa nagrobnego w branży kamieniarskiej jest grawerowanie. Polega na cienkim wycięciu powierzchni znaków, za pomocą piaskarki. Dzięki wykorzystaniu plotera tnącego, możecie Państwo decydować o stylach a także wielkościach liter, pamiętając żeby dopełniały się z całością nagrobka.

Liternictwo nagrobne Radzymin

Kontakt

ZAPRASZAMY

DO KONTAKTU TELEFONICZNEGO, MAILOWEGO ORAZ OSOBISTEGO PO UPRZEDNIM UMÓWIENIU SIĘ W SIEDZIBIE FIRMY PRZY UL. ARKUSZOWEJ 136

Kontakt z nami

Nagrobki granitowe Warszawa – Zakład Kamieniarski Miecznikowscy

ul. Arkuszowa 136
01-934 Warszawa

  biuro@miecznikowscy.pl

  508 107 157

 22 835 43 57

 501 162 112

© wszystkie prawa zastrzeżone

Zadzwoń: 508 107 157 Zadzwoń do nas