Nagrobki pojedyncze

Nagrobki dubeltowe

Nagrobki urnowe

Liternictwo nagrobkowe

Fotografia nagrobkowa

Otoczenia grobów

Otoczenia grobów cczyli przestrzeń między nagrobkami można zagospodarować poprzez wyłożenie jej kostką betonową, granitową lub wysypanie kamykami.

Oferujemy Państwu metodę ograniczającą do minimum przerost chwastów w przestrzeniach między grobami poprzez zastosowanie eleganckich płytek betonowych o większych wymiarach, lub całych granitowych płyt dostosowywanych wymiarami do potrzeb danego grobu.

 

Otoczenia granitowe wykonujemy z jednolitych elementów kamiennych wykończonych specjalną techniką zapobiegającą ślizganiu się oraz z nacięciami imitującymi pojedynczą kostkę.

 

 

Otoczenia grobów muszą być wykonywane na specjalnie przygotowanym gruncie wokół muru grobu, gdyż w przeciwnym razie, teren będzie osiadał i wykonane otoczenie może ulec uszkodzeniu.

 

Nie możemy sztucznie przyspieszyć osiadania gruntu. Dlatego prace nie są prowadzone od razu po wymurowaniu grobu.  W tym celu konieczne jest odczekanie ,aż grunt osiądzie samoczynnie.

 

Kostki betonowe lub granitowe układane są na podbudowie z chudego betonu i w odstępach, w zależności od rodzaju materiału, z jakiego zostały wykonane. Pojawiające się w przestrzeniach łączących chwasty są zjawiskiem naturalnym i wymagają natychmiastowego usuwania, gdyż będą działać niszcząco na ułożone elementy.

 

Otoczenie i wykończenie wokół pomnika Warszawa - opaska i ukłądanie kostki wokół nagrobka

Pochówek bliskiej osoby wymaga wielu zabiegów. Wybór miejsca, trumny czy płyty granitowej z epitafium, to nie ostatnie zadania, z długiej listy rzeczy do zrobienia. Należy pomyśleć także o wykończeniu wokół pomnika. Znajdujący się na cmentarzu nagrobek, zaprojektowany z dbałością o szczegóły, powinien zostać uzupełniony poza swoją bryłą, w granicach wyznaczonego terenu. Decyzja o tym czym wyłożyć otoczenie pola nagrobnego jest sprawą indywidualną każdego z Państwa i zależy np. od stylu w jakim wykonany został grób czy terenu.

Wykończenia wokół pomnika – kropka nad „i” projektu grobu

Puste otoczenie wokół nagrobka, mogą Państwo zagospodarować na wiele sposobów: poprzez wyłożenie kostką betonową lub granitową czy np. wysypanie kamykami lub otoczakami. Opaski wokół grobu muszą być wykonywane na specjalnie przygotowanym gruncie. W przeciwnym razie, teren będzie osiadał i całość miejsca pochówku może ulec uszkodzeniu.

Kostka wokół pomnika - zapełni przestrzeń obok grobu

Kostka wokół pomnika (zarówno betonowa jak i granitowa) układana jest na podbudowie z betonu, w odpowiednich odstępach. Pojawiające się (w przestrzeniach łączących) chwasty, są zjawiskiem naturalnym. O ile nie są mchem, wymagają natychmiastowego usuwania, gdyż będą działać niszcząco na ułożone starannie elementy.

Firma Miecznikowscy wykonuje otoczenia granitowe z jednolitych elementów kamiennych. Wykończone zostają specjalną techniką, zapobiegającą ślizganiu się, a ozdabia się je profesjonalnymi nacięciami, imitującymi pojedynczą kostkę.

Jako, że nie można przyspieszyć osiadania gruntu wokół pomnika, układanie kostki dokonywane jest, gdy ziemia obniży się samoczynnie.

Eleganckie płytki wokół pomnika czy kostki brukowe na cmentarz?

Najczęściej używanym materiałem na chodnik wokół pomnika, jest kostka cementowa w kształcie prostokąta. To jeden z najpopularniejszych, a zarazem najtańszych sposobów, wybieranych przez Państwo, do brukowania okolic nagrobka. Kształt, a także odcień szarości bruku, jest tak bardzo uniwersalny, że pasuje praktycznie do każdego rodzaju granitu.

Znacznie drożej kosztuje chodnik z kostki granitowej, której główną zaletą jest wysoka estetyka, trwałość i praktyczność. Kostka granitowa występuje najczęściej w trzech kolorach: szarym, czerwonym oraz czarnym. Jest łupana z charakterystycznymi, nieregularnymi ścianami o wymiarach 4/6. Ścieżka przy nagrobku, wyłożona surową kostką granitową, doskonale komponuje się z polerowanymi elementami pomnika, nadając eleganckiego wyglądu całości.

Uwieńczeniem otoczenia grobów bliskich, są ławki cmentarne i rośliny (o ile teren i miejsce na to pozwalają). To doskonały pomysł na zagospodarowanie przestrzeni wokół. Modele ławek ze składanym siedziskiem, pozwalają zaoszczędzić miejsce. Możliwość dokupienia skrzynki, rozwiązuje problem przechowywania przyborów do czyszczenia nagrobka.

Miecznikowscy - firma od wszystkiego!

Firma Kamień Naturalny i Sztuczny Miecznikowscy, powstała w 1987 roku. Specjalizujemy się w produkcjach granitowych. Stosujemy najwyższej jakości granity z całego świata. Wykonujemy z nich nagrobki, płyty, ozdoby, wazony, a także wykończenia wokół miejsca pochówku. Zadowolenie z naszych usług powoduje, że ciągle poszerzamy ofertę.

Proponujemy Państwu zagospodarowanie przestrzeni obok grobów, metodą ograniczającą do minimum, przerost chwastów w przestrzeniach między grobami i powstawanie błota. Dzieje się tak poprzez zastosowanie eleganckich płytek wokół pomnika lub tańszej, lecz równie funkcjonalnej - kostki brukowej na cmentarz.

Zachęcamy Państwa do przejrzenia i skorzystania z naszej kompleksowej oferty. Jesteśmy w każdej chwili gotowi udzielić fachowej porady - na każdym etapie i w każdym aspekcie, dotyczącym pochówku.

Nagrobki na wystawie

Promocje

Kamieniarstwo budowlane

UWAGA

_______________________

W ZWIĄZKU Z SYTUACJĄ EPIDEMICZNĄ

W KRAJU ZAPRASZAMY DO

KONTAKTU TELEFONICZNEGO, MAILOWEGO

ORAZ OSOBISTEGO

PO UPRZEDNIM UMÓWIENIU SIĘ

W SIEDZIBIE FIRMY

PRZY UL. ARKUSZOWEJ 136

_______________________

Przydatne odnośniki

Cmentarze komunalne - Wyszukiwarka grobów