Napisz do nas:  biuro@miecznikowscy.pl   Zadzwoń: +48 508 107 157

Zakład Kamieniarski w Warszawie - Miecznikowscy

Rzeźba nagrobna Otwock

Stare cmentarze pełne są zabytkowych grobów, które niestety niszczeją, ale przede wszystkim są prawdziwymi galeriami sztuki. Nie tylko przypominają o tych, którzy odeszli, ale i sycą oczy żyjących. Rzeźby nagrobkowe na nich umieszczone, godne są często najlepszych muzeów.

Na najstarszych nekropoliach w Polsce możecie Państwo znaleźć prawdziwe unikaty - wyjątkowe figury nagrobne. Najwspanialsze rzeźby cmentarne, można podziwiać na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach oraz na cmentarzu Powązkowskim (tzw. Stare Powązki). Nie mniej piękne są także te na Bródnie i na Służewie. Zresztą każde (szczególnie wojewódzkie) miasto w Polsce ma swój cmentarz stary, pełen pięknych okazów i są to miejsca, gdzie do dziś można oglądać zapierające dech w piersiach rzeźby murowane. Wznoszone były one zgodnie z przepisami dawnych regulaminów cmentarnych. Ustalenia w nim zawarte szczegółowo określały zarówno wielkość pomników, jak i materiał z którego miały być wykonywane (wapień, piaskowiec, sztuczny kamień). 

Także stare rzeźby nagrobne w Otwocku, są zachowane do dnia dzisiejszego. Dzieje otwockiego cmentarza sięgają początków XX wieku i łączą się z powstaniem w 1911 r. parafii św. Wincentego à Paulo. Wtedy to Zygmunt Kurtz, właściciel majątku Otwock Wielki, Karczew i Ostrówiec, podarował kościołowi trzy morgi ziemi na pochówek zmarłych. 

Historia historią, a w obecnych czasach ponownie pojawiła się moda na upamiętnianie zmarłych np. poprzez figury aniołów na pomnik.  Coraz częściej słyszymy od Państwa zapytania, dotyczące tworzenia figur i rzeźb. Właśnie anioł na cmentarz, Otwock wybiera najchętniej na grób bliskich. 

Rzeźby cmentarne - sprzedaż. Otwock zamawia je i nabywa właśnie u nas 

Zakład kamieniarski - Kamień Naturalny i Sztuczny Miecznikowscy, powstała w Warszawie, w latach 80 ubiegłego wieku. Działamy na rynku nieprzerwanie do chwili obecnej (i mamy zamiar jeszcze długo). 

Specjalizujemy się w produkcji nagrobków granitowych. Nasz zakład kamieniarski Otwock wybiera coraz chętniej. Dlaczego? Ponieważ  wykonujemy kompleksowe usługi w zakresie pochówku. Projektujemy pomniki, ale w ofercie posiadamy także wszelkie akcesoria związane z uwieńczeniem wyglądu zamówionego przez Państwa nagrobka. Litery na pomnik, figury nagrobne czy zdjęcia na nagrobek, także do nich należą.  

Zazwyczaj decydując się na coś, jesteście Państwo zainteresowani:

 • indywidualnymi projektami,
 • ich wyceną, 
 • użytymi materiałami 
 • czy samym sposobem wykonania rzeźby nagrobkowej

Rzeźba nagrobna. Otwock ceni sobie kunsztowne wykonanie i oryginalne formy

Pamiętajcie, że aby wykonać jednorazowe zamówienie, potrzebujemy nieco więcej czasu, a Państwo pieniędzy. Zazwyczaj rzeźbimy w kamieniu jakim jest granit. Ponieważ taka usługa jest bardzo kosztowna, proponujemy Wam czasem tańszy zamiennik - rzeźby z mączki włoskiego marmuru carrara. Jest to materiał o wysokiej odporności na warunki atmosferyczne, a zarazem bardzo estetyczny. Przypomina w  fakturze naturalny marmur (droższy i nieco mniej trwały). Każdą zleconą figurę szlifujemy ręcznie tak, aby efekt końcowy był jak najlepszy i najbardziej zbliżony wyglądem do skały. 

Przygotowany (najczęściej) anioł na cmentarz, Otwock chce by pozostał w kolorze białym lub byśmy wybarwili go tak, żeby przypominał odlew z mosiądzu czy brązu. 

Poza aniołami, zazwyczaj zajmujemy się zlecanymi figurami nagrobnymi typu: 

 • Jezus,
 • Maryja, 
 • pieta, 
 • święty,
 • dziecko
 • lub otwarta księga.  

Jeśli chodzi o postać dziecka, tego rodzaju rzeźby nagrobne zamawiane są najczęściej przez rodziców wcześnie zmarłych dzieci i nastolatków. 

Pragnąc zaspokoić wszelkie Państwa potrzeby dotyczące wyglądu pomników, w ofercie posiadamy również: 

 • urny,
 • fotografie (zamawiane indywidualne), 
 • ławeczki
 • oraz prowadzimy wspominaną sprzedaż rzeźb cmentarnych (w Otwocku coraz popularniejszych). 

Proponujemy Państwu zapoznać się z naszą ofertą. Czekamy na propozycje, służymy radą i liczymy na to, że będą Państwo zadowoleni z naszych usług.

ZAPRASZAMY

DO KONTAKTU TELEFONICZNEGO, MAILOWEGO ORAZ OSOBISTEGO PO UPRZEDNIM UMÓWIENIU SIĘ W SIEDZIBIE FIRMY PRZY UL. ARKUSZOWEJ 136

Kontakt z nami

Nagrobki granitowe Warszawa – Zakład Kamieniarski Miecznikowscy

ul. Arkuszowa 136
01-934 Warszawa

  biuro@miecznikowscy.pl

  508 107 157

 22 835 43 57

 501 162 112

© wszystkie prawa zastrzeżone

Zadzwoń: 508 107 157 Zadzwoń do nas