Napisz do nas:  biuro@miecznikowscy.pl   Zadzwoń: +48 508 107 157

Zakład Kamieniarski w Warszawie - Miecznikowscy

Rzeźba nagrobna Piastów

Niestety w życiu każdego z Państwa przychodzi dzień, kiedy musicie po raz ostatni pożegnać bliską Wam osobę. Jeżeli śmierć była poprzedzona chorobą, zdarza się że nieco oswoiliście się z myślą, o stracie członka rodziny. Gorzej gdy następuje to nagle. Jednak życie toczy się dalej, a Wy musicie zająć się pochówkiem. Wtedy z pomocą (i mamy nadzieję taktem, a na pewno wielkim szacunkiem) pojawiamy się my – Miecznikowscy, Kamień Naturalny i Sztuczny. 

Nasz zakład kamieniarski Piastów zna od lat. Działamy w Warszawie ponad 30 lat. Mimo siedziby w stolicy, obsługujemy   teren całego województwa mazowieckiego, a swoim zasięgiem zahaczamy również Piastów. 

Specjalizujemy się w nagrobkach wykonanych z granitu. Tak samo nasze figury nagrobne najczęściej tworzymy w tym wyjątkowym materiale. Uważamy, że w warunkach jakie panują w kraju, jest to najlepszy kamień do pomników upamiętniających waszych zmarłych. 

Stosujemy najwyższej jakości granity z całego świata, a do ich obróbki używamy tylko profesjonalnych maszyn. Za każdym razem uzyskujemy piękny poler i głęboki kolor granitu, które nie blakną (mimo słońca, deszczu, śniegu, etc) i utrzymują się przez wiele, wiele lat. 

Wykonane przez nas pomniki charakteryzujące się doskonałym wykonaniem, prostotą i ponadczasowym wyglądem. Oczywiście możemy tworzyć też nagrobki pełne przepychu, ale nie zgadzamy się na kompromis jeśli chodzi o wykonanie. Jakość przede wszystkim. 

Uwieńczeniem wykonanego przez nas pomnika (oprócz napisów na tablicy nagrobnej), mogą być rzeźby nagrobkowe i szczególnie popularne figury aniołów na pomnik.

Rzeźby cmentarne - sprzedaż dla cmentarzy w Piastowie

Piastów zamawia u nas i kupuje ich z roku na rok coraz więcej. 

Figury nagrobkowe od zawsze umieszczane były np. w celu upamiętnienia bohaterów narodowych. Także wielu rodziców w ten sposób honorowało swe przedwcześnie zmarłe dzieci - umieszczając figury aniołów na pomniku (w którym zostały pochowane). Anioł na cmentarzu Piastów (jak i chyba cały świat) rozumie jako symbol niewinności dziecka, które odeszło. 

Poza tym możne rody chciały pokazać swoje znaczenie i majątek, stawiając imponujące rzeźby nagrobne. Ich formy i rozmach, oddziaływały na szerokie warstwy społeczeństwa. Przemawiały zarówno do ludzi prostych, wykształconych jak i nieletnich. Tak jest po dziś dzień, gdy możecie podziwiać (niszczejące niestety) dzieła rąk ludzkich.

Wracając do teraźniejszości. Z czego wykonujemy figury? Najczęściej pytacie Państwo o rzeźby w kamieniu (granicie). Wykonanie projektu takiej rzeźby (najpopularniejsze są: Chrystus, Maryja, święty, pieta, anioł oraz otwarta księga) jest pracochłonne, gdyż musimy dopracować każdy szczegół. Jest to również niemały dla Państwa wydatek. Dlatego dla nieco mniej zamożnych klientów, proponujemy tańszy wariant - rzeźby z mączki włoskiego marmuru carrara. Efekt końcowy naszej pracy w tym materiale, będzie jak najbardziej zbliżony do kamienia. Przygotowane figury nagrobne możemy pozostawić białe lub wybarwić je tak, by przypominały odlewy z mosiądzu czy brązu. 

Do każdej rzeźby nagrobnej podchodzimy indywidualnie. Chcemy, aby oddawały zarówno powagę sytuacji jak i hołd zmarłemu. Naszym celem jest wysoka wartość artystyczna i sprawienie, by figura wywoływała odpowiednie odczucia i skłaniała do refleksji. 

Anioły z kamienia na cmentarz w Piastowie - dlaczego u Miecznikowskich?

W naszej firmie jesteście Państwo obsługiwani kompleksowo. Realizujemy nagrobki od projektu po montaż, ze wszystkimi dodatkami, napisami, zdjęciami itp. Oferujemy ponadto: 

  • elementy granitowe,
  • napisy żłobione i nakładane (wykonane z mosiądzu, brązu, stali kwasoodpornej), 
  • fotografie na porcelanie tradycyjne oraz 3D, 
  • portrety ryte w kamieniu, 
  • wazony i wazoniki, 
  • ławki, 
  • a także prowadzimy wspominaną sprzedaż rzeźb cmentarnych (Piastów korzysta z całości tej oferty coraz chętniej). 

Każdego z Państwa traktujemy z szacunkiem i cierpliwością. Pomagamy z doborem wszystkich elementów, które mają wpływ na wygląd wykonanego przez nas nagrobka. 

Zapraszamy. 

ZAPRASZAMY

DO KONTAKTU TELEFONICZNEGO, MAILOWEGO ORAZ OSOBISTEGO PO UPRZEDNIM UMÓWIENIU SIĘ W SIEDZIBIE FIRMY PRZY UL. ARKUSZOWEJ 136

Kontakt z nami

Nagrobki granitowe Warszawa – Zakład Kamieniarski Miecznikowscy

ul. Arkuszowa 136
01-934 Warszawa

  biuro@miecznikowscy.pl

  508 107 157

 22 835 43 57

 501 162 112

© wszystkie prawa zastrzeżone

Zadzwoń: 508 107 157 Zadzwoń do nas