Napisz do nas:  biuro@miecznikowscy.pl   Zadzwoń: +48 508 107 157

Zakład Kamieniarski w Warszawie - Miecznikowscy

Rzeźba nagrobna Legionowo

Miecznikowscy - zakład kamieniarski. Legionowo zna nas od przeszło 30 lat. Jako firma Kamień Naturalny i Sztuczny, zajmujemy się przede wszystkim produkcją pomników (urnowych, pojedynczych, dubeltowych). Wykonujemy pomniki tradycyjne oraz nowoczesne w prostych ponadczasowych formach. 

Głównym materiałem stosowanym przez nas do wykonywania nagrobków jest granit. Z wieloletniego doświadczenia wiemy i gwarantujemy, że jest on najlepszym materiałem w tej dziedzinie. W dodatku ten od nas pochodzi z najlepszych zakładów na świecie. 

To w czym także zdobyliśmy Państwa uznanie, to rzeźby cmentarne

Sprzedaż. Legionowo zamawia coraz piękniejsze figury nagrobne (jak za dawnych lat)

A my je nie tylko Państwu sprzedajemy, ale także wykonujemy je dla Was z największą pieczołowitością.

Bardzo współczujemy Państwu z powodu straty bliskiej osoby.   Tak jak i Wy mamy świadomość, że każdy wcześniej czy później musi umrzeć, ale nie zmienia to faktu że ból jest zawsze taki sam. Państwa życie toczy się jednak dalej, a co za tym idzie, musicie zastanowić się nad pochówkiem. 

Z naszej strony możemy obsłużyć Was kompleksowo. Przygotujemy dla Państwa: 

 • nagrobki,
 • wszelkiego rodzaju mosiężne ozdoby nagrobne (lampiony, wazony, etc), 
 • tablice nagrobkowe, 
 • fotografie, 
 • literki na pomnik i napisy nagrobne
 • i oczywiście rzeźby nagrobkowe (jak popularne figury aniołów na pomnik)

Pomnik i otoczenie wokół niego to bardzo ważna rzecz. Często po wykonaniu go, umieszczeniu napisów dotyczących danych waszego najdroższego zmarłego, kwiatów i ławeczek, zastanawiacie się co jeszcze możecie zrobić. Pragniecie, aby miejsce pochówku było dla Was nie tylko doskonałą okazją by się zadumać, ale by również cieszyło wyglądem. Analizujecie jakie dzbany ustawić na pomniku? Jak zorganizować teren wokół nagrobka.  I coraz częściej (wzorem starych czasów), chcecie zainwestować w figury nagrobne.

Jak już (słusznie) zdecydowaliście się Państwo na umieszczenie rzeźby nagrobkowej, to znowu pojawia się dylemat - jak ma ona wyglądać. Najczęściej wykonywanymi rzeźbami są: 

 • postacie: Chrystusa, Maryi, świętych,
 • a także piety, otwarte księgi,
 • serca, delikatne motywy roślinne
 • czy anioł.

Anioł na cmentarz. Legionowo lubi tę figurę kojarzoną z niewinnością

Nagrobki z motywem aniołów to kompozycje szczególnie upodobane na groby najmłodszych. 

Usługa wykonania figury nagrobnej jest dość kosztowna, szczególnie jeśli ma być ona z granitu. Kamień obrabiany jest ręcznie tak długo, aby efekt końcowy był najlepszy z możliwych. 

Dlatego radzimy Państwu też ewentualne zastanowienie się nad innym materiałem na wasz pomnik. Z naszej strony proponujemy tańszy zamiennik - rzeźby z mączki włoskiego marmuru carrara. Jest to materiał o wyjątkowo wysokiej odporności na warunki atmosferyczne, a zarazem bardzo ładny. Jego faktura mocno przypomina o tę naturalnego kamienia. Przygotowane przez nas figury z carrary mogą pozostać białe lub wybarwimy je tak, by swoim wyglądem kojarzyły się z odlewami z mosiądzu czy brązu. 

Rzeźba nagrobna to szczególny rodzaj twórczości, a my staramy się w pełni oddać wizję przekazaną przez Państwa. Do każdej figury nagrobkowej podchodzimy indywidualnie, co czyni je wyjątkowymi i niepowtarzalnymi. 

Naszym celem jest, aby każda z nich była trwała, piękna, wywoływała odpowiednie odczucia, skłaniała do refleksji i miała wysoką wartość artystyczną. 

Murowane rzeźby na cmentarz w Legionowie - dlaczego warto się zdecydować na Miecznikowskich?

Staramy się być na bieżąco z wszelkimi nowinkami dotyczącymi pochówku. Tak, by jak najlepiej uhonorować Państwa bliskich. Śledzimy wszelkie trendy dotyczące usług pogrzebowych, dlatego w naszej ofercie posiadamy również: 

 • wazony,
 • urny,
 • ławeczki
 • czy też zajmujemy się (wyżej wspomnianą) usługą projektowania, wykonania oraz prowadzimy sprzedaż rzeźb cmentarnych w Legionowie. 

Proponujemy Państwu zapoznanie się z naszą ofertą, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt.

Gwarantujemy, że zatrudnieni przez nas fachowcy są ekspertami w swoich dziedzinach, dlatego zawsze efekt końcowy wykonanej usługi, przynosi Państwa pełne zadowolenie. 

Zapraszamy do współpracy. 

ZAPRASZAMY

DO KONTAKTU TELEFONICZNEGO, MAILOWEGO ORAZ OSOBISTEGO PO UPRZEDNIM UMÓWIENIU SIĘ W SIEDZIBIE FIRMY PRZY UL. ARKUSZOWEJ 136

Kontakt z nami

Nagrobki granitowe Warszawa – Zakład Kamieniarski Miecznikowscy

ul. Arkuszowa 136
01-934 Warszawa

  biuro@miecznikowscy.pl

  508 107 157

 22 835 43 57

 501 162 112

© wszystkie prawa zastrzeżone

Zadzwoń: 508 107 157 Zadzwoń do nas