Napisz do nas:  biuro@miecznikowscy.pl   Zadzwoń: +48 508 107 157

Zakład Kamieniarski w Warszawie - Miecznikowscy

Liternictwo nagrobkowe Otwock

Każdy z Państwa musi być przygotowany na pochówek bliskiej osoby. Oprócz radzenia sobie z żałobą, dochodzą bardziej „przyziemne sprawy” - wybór miejsca pochówku, trumny czy płyty granitowej z epitafium. I nie są to proste decyzje. 

Znajdujący się na cmentarzu nagrobek, zlecacie do zaprojektowania z największą dbałością o szczegóły. Chcecie by był dokładnie taki jak zaplanowaliście, by jak najlepiej uczcić pamięć o ukochanych. Doskonale to rozumiemy. Co więcej, możemy dla Państwa wykonać wszystko czego potrzebujecie. 

Witajcie Państwo na stronie Miecznikowscy Kamień Naturalny i Sztuczny. Nasz warszawski zakład kamieniarski, Otwock obsługuje już od dawna. Specjalizujemy się w wykonywaniu pomników z granitu, jednak napisy na nagrobkach (inaczej liternictwo nagrobne), także znajduje się w pakiecie naszych świadczeń. Dzięki temu zlecenie wykonane jest kompleksowo i idealnie zgrane estetycznie.

Jak wspomnieliśmy znajdujemy się w Warszawie, ale świadczymy również usługi dla (między innymi) Otwocka. Posiadamy w swojej ofercie: 

Asortyment wykonywanych zleceń, uzupełniamy również innymi usługami, takimi jak:

  • liternictwo nagrobne (Otwock często zamawia je w pakiecie z pomnikiem),
  • tablice nagrobne, 
  • fotografie nagrobkowe,
  • pomniki, figurki

czy zagospodarowanie terenu wokół pomnika. 

Uwieńczeniem naszej rzemieślniczej pracy jest nagrobek, którego wizualna (ale i funkcjonalna) strona, będzie Państwa przez długie lata zachwycała. 

Litery na pomniku w Otwocku

Napisy na pomniku to bardzo istotny element, który dopełnia całości obrazu. Może go zarówno zepsuć jak i wyjątkowo pięknie z nim harmonizować. Jeżeli Państwo nie możecie się zdecydować jakie literki na pomnik zastosować, służymy naszymi radami. 

Proponujemy następujące formy literek na pomnik (według technik ich wykonywania):

  • płytko żłobione (plus ewentualnie malowane specjalnymi farbami),
  • kute ręcznie,
  • nakładane, wykonane z:
  • mosiądzu,
  • brązu
  • czy stali szlachetnej,

w wielu krojach i wykończeniach. Szczególnie nasze litery mosiężne na pomniki, są przez Państwa często doceniane. Litery nakładane mocowane są poprzez wiercenie otworów w kamieniu i osadzanie tam znaków (z przytwierdzonymi do nich bolcami). Wymagane jest przy tym użycie profesjonalnych narzędzi i środków klejących. 

Grawerowanie to jedna z najczęściej wybieranych metod liternictwa nagrobkowego. Polega na płytkim wyżłobieniu powierzchni liter (osadzonych na tablicy), za pomocą piaskarki. Dzięki zastosowaniu plotera tnącego, możecie Państwo decydować o kształtach i wielkościach znaków, mając na uwadze by współgrały z całością nagrobka. 

Możecie Państwo zdecydować się np. na złote litery. Technika nakładania napisów jest taka jak przy grawerowaniu. Po  dokładnym wypiaskowaniu powierzchni i oczyszczeniu z pyłu (powstałego w wyniku grawerowania), nakładamy 24-karatowe złoto (w formie cieniutkich płatków). Całość wygląda wyjątkowo efektownie. Złocenie liter jest kosztowne, ale proszę pamiętać że jest to inwestycja na lata. W dodatku efekt wart jest ceny, jaką zapłacicie Państwo za tego rodzaju napisy. 

Proponujemy również literki wykonane z metali. Litery mosiężne na pomnik, z brązu lub innych metali szlachetnych. 

Staramy się pomóc Państwu dobierać litery na pomnik w sposób przemyślany, zwracając uwagę na estetykę oraz koszt zamawianych napisów. Doradzamy w sposób rzetelny i fachowy. 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. 

ZAPRASZAMY

DO KONTAKTU TELEFONICZNEGO, MAILOWEGO ORAZ OSOBISTEGO PO UPRZEDNIM UMÓWIENIU SIĘ W SIEDZIBIE FIRMY PRZY UL. ARKUSZOWEJ 136

Kontakt z nami

Nagrobki granitowe Warszawa – Zakład Kamieniarski Miecznikowscy

ul. Arkuszowa 136
01-934 Warszawa

  biuro@miecznikowscy.pl

  508 107 157

 22 835 43 57

 501 162 112

© wszystkie prawa zastrzeżone

Zadzwoń: 508 107 157 Zadzwoń do nas