Nagrobki pojedyncze

Nagrobki dubeltowe

Nagrobki urnowe

Liternictwo nagrobkowe

Fotografia nagrobkowa

Otoczenia grobów

NAPIS NA TABLICY JEST TEŻ WAŻNY

 

Napis znajdujący się na tablicy nagrobnej jest ważnym elementem każdego nagrobka.

To od jego rozmieszczenia, wielkości i wykonania w dużej mierze zależy efekt końcowy.

Nasza firma wykonuje projekty napisów na zamawianej tablicy nagrobnej tak, aby można było ocenić ich proporcje i rozmieszczenie w stosunku do innych elementów. Jest to bardzo ważne, gdyż nie zdajemy się na gust fachowca tylko sami możemy komponować tablicę i cieszyć się jej pięknem przez długie lata.

 

Taki projekt jest sprawdzany i akceptowany przez zamawiającego, dzięki temu unikamy pomyłek i niedomówień.

 

Techniki wykonywania napisów:

-        płytko żłobione i ewentualnie malowane specjalnymi farbami

-        kute ręcznie

-        nakładane wykonane

-        z mosiądzu

-        z brązu

-        ze stali szlachetnej

w wielu krojach i wykończeniach

Napisy takie mocowane są poprzez wiercenie otworów w kamieniu i osadzanie tam liter z przytwierdzonymi do nich bolcami. Wymagane jest użycie profesjonalnych narzędzi i środków klejących. W innym przypadku efekt będzie daleki od oczekiwanego.

Liternictwo nagrobkowe Warszawa - napisy na nagrobkach i liternictwo na pomniku

Większość z Państwa, wcześniej czy (oby!) później, będzie zobligowana do smutnego obowiązku pochowania bliskiej osoby. Musicie wtedy udać się do zakładu pogrzebowego, w celu wybrania pochówku oraz wszelkich innych związanych z nim czynności czy ozdób. Decydując się na nagrobek w zakładzie kamieniarskim, ustalacie Państwo jak ma wyglądać grób, oraz dokonujecie wyboru odpowiednich napisów na nagrobku, a czasem także epitafium. Z doświadczenia wiemy, że wybór typu liternictwa nagrobkowego oraz koloru kamienia płyty, nie należy do najłatwiejszych.

Litery na pomnik – grawer, metal, a może złoto?

Sprawa na pozór oczywista, w rzeczywistości wcale nie jest taka prosta. Do wyboru macie Państwo wiele typów liter na pomnik jak np: grawerowane, wypukłe metalowe czy imitujące metal. Musicie także pamiętać, że poza tym, istnieją różne rodzaje czcionek, które powinny pasować do wybranego nagrobka.

Grawerowanie to jedna z najczęściej wybieranych metod liternictwa nagrobkowego. Polega na płytkim wyżłobieniu powierzchni liter (osadzonych na tablicy), za pomocą piaskarki. Dzięki zastosowaniu plotera tnącego, możecie Państwo decydować o przeróżnych kształtach i wielkościach liter, pamiętając żeby współgrały z całością nagrobka.

Liternictwo nagrobkowe Warszawa

W przypadku gdy życzycie sobie Państwo litery złote, technologia ich wykonania będzie taka sama, jak w przypadku grawerowanych. Po wykonaniu dokładnego piaskowania powierzchni, następuje oczyszczenie z pyłu (powstałego w wyniku grawerowania), a następnie nakładane zostaje 24 karatowe złoto, w formie cieniutkich płatków. Całość wygląda wyjątkowo okazale. Złocenie liter jest kosztowne, ale jest to inwestycja na lata, której efekt wart jest swojej ceny. Liternictwo nagrobkowe w przypadku liter z metalu, wymaga zastosowania stali nierdzewnej kwasoodpornej, która gwarantuje odporność na warunki atmosferyczne. To tzw. litery chromoniklowe. Montaż ich wymaga precyzji oraz czasu. Każdy ze znaków osadzany jest osobno, w miejscu wcześniej nawierconym przez kamieniarza. Eleganckie, stanowią ozdobę każdego (choćby najprostszego) nagrobka, jednak jest to jedna z najdroższych metod liternictwa nagrobkowego w Warszawie. Poza tym cenne litery są niestety łatwym łupem złodziei.

Nowością w ofercie są litery wytwarzane z wysokogatunkowego laminatu. Do wyboru mamy kilka kolorów: srebrne, czarne, złote. Doskonale imitują wyroby metalowe, ale nie są narażone na kradzieże i związane z tym uszkodzenia nagrobka. Spowodowane jest to faktem, że nie są osadzane jak tradycyjne metalowe litery, a jedynie przyklejone w odpowiedni sposób. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych liter grawerowanych, do dyspozycji macie Państwo różnorodne czcionki (zarówno kształtem jak i gabarytami).

Napisy na nagrobkach. O czym jeszcze warto pamiętać?

Napisówki stanowią zwieńczenie pomnika. Na ich powierzchni umieszcza się kute lub piaskowane napisy (epitafium) o zmarłym, motywy religijne lub świeckie oraz inne elementy zgodnie z Państwa oczekiwaniami. Jako firma, możemy wykonać każdy rodzaj napisówki. Wykonujemy je z takiego samego materiału co nagrobek lub kontrastującego, jeśli takie jest Państwa życzenie.

Liternictwo mocno wpływa na wygląd i koszt nagrobka. Wybierając odpowiednie litery, musicie być Państwo przygotowani na dużą ofertę w tym temacie, oraz szeroką rozpiętość cenową. Dodatkowo nie każdy rodzaj liter pasuje do wybranego wcześniej pomnika. Starajcie się zatem dobierać litery w sposób przemyślany, zwracając uwagę na estetykę oraz koszt zamówionych napisów. Jesteśmy gotowi doradzić w sposób rzetelny i fachowy tak, aby wspólnie z Państwem stworzyć wyjątkowe nagrobki.

Kim jesteśmy?

Firma kamieniarska Miecznikowscy, powstała w 1987 roku i działa prężnie na rynku usług pogrzebowych do chwili obecnej. Specjalizujemy się w produkcji nagrobków granitowych, z najwyższej jakości materiałów, przywożonych z całego świata. Do ich obróbki używamy profesjonalnych narzędzi.

Cały czas rozszerzamy działalność, oferując nagrobki według własnych projektów oraz indywidualnych życzeń Państwa. Projektujemy graficznie i dokonujemy wizualizacji napisów. Wspólnie ustalamy szczegóły - od ogólnej bryły, po najdrobniejsze szczegóły, by później wykonać je z najwyższą starannością w hołdzie Państwa bliskim zmarłym.

Nagrobki na wystawie

Promocje

Kamieniarstwo budowlane

UWAGA

_______________________

W ZWIĄZKU Z SYTUACJĄ EPIDEMICZNĄ

W KRAJU ZAPRASZAMY DO

KONTAKTU TELEFONICZNEGO, MAILOWEGO

ORAZ OSOBISTEGO

PO UPRZEDNIM UMÓWIENIU SIĘ

W SIEDZIBIE FIRMY

PRZY UL. ARKUSZOWEJ 136

_______________________

Przydatne odnośniki

Cmentarze komunalne - Wyszukiwarka grobów