Napisz do nas:  biuro@miecznikowscy.pl   Zadzwoń: +48 508 107 157

Zakład Kamieniarski w Warszawie - Miecznikowscy

Liternictwo nagrobkowe Legionowo

Wykonany przez nas dla Państwa nagrobek, jest doskonałym symbolem pamięci o zmarłym i chęcią jak najwspanialszego upamiętnienia bliskiej Wam osoby. Stanowi miejsce, gdzie udajecie się w chwilach wewnętrznej potrzeby. Jest fizycznym znakiem jego obecności (w waszych myślach i sercach). 

Naturalnym jest, że chcielibyście Państwo, aby miejsce spoczynku było wyjątkowe i pełne charakteru, ale także trwałe i dobrze przemyślane. Długo zastanawiacie się czy pomnik ma być pojedynczy, podwójny, a może urnowy. Odwiedzacie wtedy zakład kamieniarski (w Legionowie będziemy to mamy nadzieję my), w celu zapoznania się z dostępną ofertą. 

Nasz zakład kamieniarski Legionowo zna od lat. Jesteśmy firmą Miecznikowski Kamień Naturalny i Sztuczny. Od przeszło 30 lat zajmujemy się projektowaniem oraz wykonywaniem nagrobków cmentarnych (głównie z granitu). 

W ofercie posiadamy również inne usługi, takie jak: 

Oferujemy Państwu także liternictwo nagrobne:

  • grawerowanie (plus ewentualne malowanie),
  • ręczne kłucie, 
  • znaki wykonane z laminatu, 
  • ale i litery mosiężne na pomniki 
  • oraz te z brązu lub stali kwasoodpornej.

Napisy na nagrobkach w Legionowie

Litery na pomniku to sprawa na pozór oczywista – są informacją o waszych drogich zmarłych. W rzeczywistości jednak zdecydowanie się na konkretne, wcale nie jest takie proste. 

W naszej ofercie znajdziecie Państwo do wyboru wiele typów liter na pomnik. Istnieją różne rodzaje czcionek, które powinny jak najlepiej pasować do wybranego przez Was nagrobka. 

Jedna z najczęściej wybieranych metod liternictwa nagrobnego jest grawerowanie. Polega na płytkim wyżłobieniu powierzchni znaków (osadzonych na tablicy nagrobnej), za pomocą piaskarki. Dzięki zastosowaniu plotera tnącego, możecie Państwo decydować o  kształtach i wielkościach liter, pamiętając żeby współgrały z całością nagrobka. 

Napisy mogą być również w kolorze złotym. Technologia ich wykonania będzie taka sama, jak w przypadku grawerowanych. Po dokładnym przygotowaniu (piaskowaniu i wyczyszczeniu z pyłu powstałego na skutek grawerowania), zostaje przez nas nałożone 24- karatowe złoto, występujące w formie cieniutkich płatków. Całość wygląda wyjątkowo okazale i elegancko. Złocenie liter na pomnik jest kosztowne, ale jest to inwestycja na lata, której efekt wart jest swojej ceny. 

Liternictwo nagrobne w przypadku liter z metalu, wymaga zastosowania do ich wykonania stali nierdzewnej kwasoodpornej, która gwarantuje odporność na warunki atmosferyczne. Literki na pomnik  są precyzyjnie umieszczane na tablicach nagrobnych. Wymaga to czasu, gdyż każdy ze znaków osadzany jest osobno, w miejscu wcześniej nawierconym przez kamieniarza (specjalizującego się w liternictwie nagrobkowym). Luksusowe i wytworne, stanowią ozdobę każdego nagrobka, jednak jest to jedna z najdroższych metod w jakie mogą być ozdabiane tablice nagrobne. Legionowo decyduje się na tę metodę stosunkowo często.

Same napisy stanowią zwieńczenie pomnika. Zawierają (epitafium) o zmarłym, motywy religijne lub świeckie oraz inne elementy zgodne z Państwa oczekiwaniami. Jako firma Miecznikowscy, możemy wykonać każdy rodzaj napisówki. Utworzymy je z materiału takiego jak nagrobek lub kontrastującego z nim. 

Proszę pamiętać, że liternictwo nagrobne mocno wpływa nie tylko na wygląd, ale i koszt nagrobka. Decydując się na napisy, musicie Państwo wiedzieć że nie każdy rodzaj liter pasuje do wybranego wcześniej pomnika. Jesteśmy od tego, aby pomóc je Państwu jak najlepiej zharmonizować, by efekt końcowy był estetyczny. Doradzamy uczciwie i fachowo nie tylko rodzaj liter, ale i materiał (lub sposób) wykonania, aby wspólnie z Państwem stworzyć wyjątkowe nagrobki. 

ZAPRASZAMY

DO KONTAKTU TELEFONICZNEGO, MAILOWEGO ORAZ OSOBISTEGO PO UPRZEDNIM UMÓWIENIU SIĘ W SIEDZIBIE FIRMY PRZY UL. ARKUSZOWEJ 136

Kontakt z nami

Nagrobki granitowe Warszawa – Zakład Kamieniarski Miecznikowscy

ul. Arkuszowa 136
01-934 Warszawa

  biuro@miecznikowscy.pl

  508 107 157

 22 835 43 57

 501 162 112

© wszystkie prawa zastrzeżone

Zadzwoń: 508 107 157 Zadzwoń do nas